Drama až do konce

Třetí kolo KNBL svedlo dohromady SLUNETU a Kolín a všechny předzápasové prognózy hovořili jasně, čekalo se vyrovnané utkání, které rozhodnou maličkosti, a tak se i stalo.

Popis průběhu zápasu můžeme shrnout do pár vět, hrálo se vyrovnané utkání, kde každý chvilku tahal pilku. My jsme začali aktivně na obou stranách hřiště a vyhráli jsme první čtvrtinu 25:20. Druhá desetiminutovka byla nahoru dolu, nejprve vedla SLUNETA, pak se o slovo přihlásili hostující Šafarčík se Skinnerem a náš náskok byl tatam. Najednou měli navrch hosté, kteří také vyhráli poločas 43:46.

Po přestávce drama pokračovalo, SLUNETA vedena duem Robinson, Pecka (dohromady 53 bodů) držela s houževnatě bojujícím Kolínem krok. To nejdůležitější se odehrálo v samotném závěru základní hrací doby, necelou minutu před koncem trefuje David Šteffel koš za dva body a posílá Ústí do vedení 83:80, aby o třicet vteřin později udělal svůj pátý faul a poroučel se ze hřiště. Jedenáct vteřin před koncem hostující Skinner neproměňuje, ale Šafarčík doskakuje a po sérii přihrávek se mu míč vrací do ruky a on proměňuje trojku a posílá utkání do prodloužení.

Stejně jako v základní hrací době, i v prodloužení vsadil soupeř na hru 1 na 1 svého pivota Pajoviče, který dělal problémy každému hráči, kterého na jeho obranu vyslal Tonda Pištěcký. Když zbývá 33 vteřin do konce prodloužení, trefuje hostující Bakič dvojku na 92:92. SLUNETA svěřila míč do ruky svému dnes nejlepšímu střelci Robinsonovi, který 8 vteřin před závěrečným klaksonem dává těžkou trojku. Do konce zbývá 8 vteřin, přichází faul na Šafarčíka, ten zahazuje první trestný hod a druhý pokus už jenom nahazuje na desku, míč končí v našich rukách a stejně tak i vítězství 95:92.

Pavel Beneš, trenér Kolína
„Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství, nerodilo se lehce, ale nakonec zvítězili. Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme sem přijeli se záměrem zvítězit. Bohužel Ústí dnes dalo 40 bodů z vymezeného území. Dnes vyhrál šťastnější a ne lepší soupeř.

Šafarčík, hráč hostí:
„Souhlasím s trenérem, my jsme si před zápasem řekli, že toto utkáním musíme vyhrát organizovanou a zodpovědnou obranou. Nefungovala nám výpomoc v obraně a Ústí má dost dobré hráče, aby toto potrestalo, a proto tolik košů z vymezeného území. Dnes vyhrál tým, který měl toho štěstí více, ale zároveň říkám, že my jsme mohli udělat více práce na obranné polovině.“

Tonda Pištěcký, trenér Ústí:
„Děkuji a souhlasím se vším, co bylo řečeno, jenom si dovolím jedno doplnění, my jsme sice dali z vymezeného území 40 bodů, ale Kolín 38. My jsme se na ten zápas připravovali v duchu, že Kolín je poskládaný z výborných střelců a my jsme chtěli eliminovat jejich střelbu z dálky, což se částečně povedlo. Samozřejmě to bylo na úkor toho, že necháme pivoty bránit 1 na 1, což nám dělalo od začátku zápasu obrovský problém. Nečekal jsem, že budeme mít tak velký problém v obraně pivotů 1 na 1. Za nás mě mrzí naše tříbodová úspěšnost, máme hodně střelců a z té vzdálenosti bychom mohli být produktivnější. Jednoznačně souhlasím s tím, že dnes vyhrál šťastnější tým.“

Donald Robinson, hráč Ústí:
„Byl to těžký zápas, soupeř bojoval tvrdě a my se snažili udělat všechno možné, abychom jej zastavili.“

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 95:92 (12:9 37:29 55:55 77:74 95:92)

Body domácí: Robinson 32, Pecka 21, Šteffel 10, Treadwell a Singletary po 8, Svejcar 7, Wolfram 4, Šotnar 3, Votroubek 2
Body hosté: Skinner 28, Pajovič 14, Šafarčík 13, Bakič 12, Dokoupil 7, Bratčenkov a Machač po 6, Horák 4, Číž 2
Trojky: 23/5 – 16/5
Trestné hody: 20/16 – 36/25
Doskoky: 38 - 39
Osobní chyby: 30 - 21