Druhé derby také pro Válečníky

Druhou polovinu základní části začala SLUNETA stejně jako tu první, neúspěšným tažením proti Válečníkům, kteří potvrdili skvělou formu a uhájili domácí palubovku.

Děčín nechtěli ponechat nic náhodě a hned v první čtvrtině ukázal, kdo je v ARMEX Sportcentru doma a má tam nastříleno. Válečníci v úvodní desetiminutovce drželi skvělé procento střelby, které se blížilo 70%, a tak není divu, že stihli 30 bodů, oproti 21 ústeckým.

SLUNETĚ trvalo téměř 15 minut, než se vyrovnala s tvrdou obranou domácích a našla cestu ke koši, což se povedlo až v závěru poločasu a hned to vedlo ke snížení na 44:40. Děčínský Svoboda ale v tomto úseku hry držel svůj tým, hlavně z tříbodové vzdálenosti a Válečníci uhájili vedení i před odchodem do šaten (49:42).

Asi nejvýraznější čtvrtinou byla ta třetí, pod oběma koši to hodně jiskřilo a všichni sudí měli plné ruce práce. Úvod druhé půle vyšel hostům dobře, hlavně díky Svejcarovi a chvíli to vypadalo, že se SLUNETA dotáhne a rozhodne poslední dějství. O osudu utkání rozhodl ale už závěr třetí desetiminutovky, který ovládli Děčínští a stavem 75:58 se uklidnili ještě před vstupem do posledního dějství.

V něm sice svěřenci Honzy Šotnara zkusili ještě poslední nápor, ale k většímu zdramatizování utkání jim chyběla přesnější muška. Válečníci potvrdili letošní nadvládu na severu poměrem 94:80.

SLUNETA si tak zkomplikovala cestu do horní osmičky a bude muset ještě hodně zabrat, aby splnila dílčí předsezónní cíl, tedy skupinu A1.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 94:80 (30:21 49:42 75:58)

Body domácí: Svoboda 21, Pomikálek 18, Nichols 17, Walton 16, Kroutil 9, Josipovič 8, Jansa 3, Mach 2
Body hosté: Pecka a Svejcar po 24, Hicks 10, Dailey 9, Nábělek 6, Karlovský 4, Martin 3
Trojky: 17/5 – 28/9
Trestné hody: 25/17 – 19/15
Doskoky: 38 - 35
Osobní chyby: 18 - 24
Diváci: 1 101