Důležitá výhra ve Svitavách.

V osmém kole KNBL zajížděla SLUNETA na horkou palubovku Svitav. Byť v roli outsidera, který herně momentálně trochu tápe, ale s odhodláním porvat se o výhru.

Skóre zápasu otevřeli domácí, ale naši borci odpověděli bodovou šňůrou a okamžitě otočili skóre na 2:7. Domácí se nenechali zahanbit a strhla se velká bitva o každý centimetr palubovky. Téměř celý první poločas se hrála šachová partie, která se soustředila hlavně na obranu. Nám nahrával trochu fakt, že domácí neměli dobře seřízená mířidla a nemohli se spolehnout na střelbu ze střední a dlouhé vzdálenosti.

První růžky vystrčila SLUNETA v závěru první půle, když zbývalo odehrát minutu a 30 vteřin, za stavu 29:31 se za tři body trefuje Stevanovic a po ubráněném útoku domácích s faulem smečuje Pavel Houška a proměňuje i bonusový trestný hod a uzavírá tím skóre první půle na 29:37.

Závěr první půle nakopl naše hráče k výbornému výkonu i po přestávce. Po pěti odehraných minutách po přestávce vedeme už 35:48. Ale bylo jasné, že Tuři to nezabalí a budou bojovat. Domácím se v závěru třetího dějství povedla bodová šňůra 8 – 0 a korigovat skóre na 50:54.

Úvod posledního dějství si za rámeček naši hráči asi také nedají, domácí prodloužili bodovou šnůru z předchozí čtvrtiny na 20 – 0 a než se Tonda Pištěcký a spol. rozkoukali, prohrávali už 62:54. V tomto období byl nevíce vidět Tur Puršl, ale naštěstí se naši hráči vzpamatovali včas a nenechali si domácí odskočit.

To nejdůležitější se stalo v posledních třech minutách zápasu, nejprve Láda Pecka snižuje na 66:60, následně odrážíme první útok Turů a na druhé straně se za tři body trefuje Wallace. A když ani druhý útok domácích není úspěšný, trefuje se Houška také za tři body a je vyrovnáno na 66:66. Oddechový čas domácí. Ani ten domácím nepomohl a SLUNETA opět ubránila svůj koš a po odvážném nájezdu Wisseha jde do vedení 66:68. Když zbývá do konce 19 vteřin, tlačí se Tuři do koše, ale naše obrana opět úspěšně zabrání koši a domácím už nezbývá než faulovat a zastavit čas. Z čáry trestného hodu pak Wallace zvyšuje pro Ústí na 66:70 a po oddechovém času zbývá posledních 8 vteřin, aby domácí něco vymysleli. Slezák se sice ke střele za tři body dostal, ale ta nenašla svůj cíl a SLUNETA si tak připisuje hodně důležité vítězství!

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 66:70 (13:15 29:37 50:54)

Body domácí: Obrien 20, Puršl 11, Kovář 9, Slezák 8, Jelínek 7, Marko a Svoboda po 5, Kotásek 1
Body hosté: Houška 14, Wallace 13, Wisseh 10, Stevanovic 9, Šteffel 7, Pecka a Svejcar po 6, Šotnar 5
Trojky: 29/6 – 21/7
Trestné hody: 16/8 – 14/11
Doskoky: 47 - 40
Osobní chyby: 22 - 22