Festival dívek U13

Děvčata U13 zakončila o víkendu sezónu Festivalem v Brandýse nad Labem. Jejich trenérka pro náš web zhodnotila průběh turnaje.

Prohrali jsme 49:31
První zápas v Brandýse začal co do skóre nadějně. Do 6. minuty si holky nesly vedení. A po první čtvrtině byl zápas vyrovnaný 6:8. Ovšem výkon holek byl hodně pod jejich úroveň. Nedařilo se nic. Přihrávky více méně končily v rukou soupeře. V obraně nikdo neřekl při přebírání ani slovo a v útoku jsme šli nájezdy do dvou a více. Když jsme mohli vystřelit z dobré pozice, tak jsme raději přihráli hračce, která nebyla volná.
Obvykle jde napsat pár přívětivých slov, že holky alespoň bojovaly. Tentokrát ne. Krom duše vypustily co mohly.
Holky z Kyjova patřily ke slabším hráčkám. Celkově měl tým z Kyjova 2 až 3 slušnější hračky. Zbytku mužstva stačilo zrychlit do sprintu a v tu chvíli nikdo od nás nezareagoval. A tak to bohužel šlo celý zápas.
Doufejme v lepší utkání proti Ostravě od 17:30.

Porážíme Ostravu.
Ostrava nám přinesla zlepšení nálady. Výkon holek bych hodnotila padesát na padesát. Skóre dobré, méně chyb, ale nevracíme se do obrany, z čehož padlo od Ostravy hodně bodů. Hlavně z rychlého protiútoku. Holkám chvilku trvá, než se po našem úspěšném zakončení trochu zorientují. Řekneme si. A budeme doufat v ještě lepší výsledek zítra od 13:00 s Brandýsem nad Labem, který jsme minulý rok porazili asi o 5 bodů.

Brandýs nad Labem vyhráli jsme 48:33
Důležité utkání proti Brandýským jsme vyhráli. Holky bojovaly skoro až do konce. Tím skoro myslím výpadek v poslední čtvrtině, kdy začal náš klasický chaos ve hře. V dlouhé sekvenci čtvrtiny se nám neděři v klidu vyvézt míč, tak abychom mohli začít postupný útok. Přihrávky létaly velkými oblouky a skrze ruce soupeřek, někdy i jim do rukou. Jednoduše nekoukatelné!
Naneštěstí náskok byl relativně vysoký a holkám z Brandýsa tam toho moc nespadlo. Zápas po výsledkové stránce výborný, po technické a koukatelné stránce nedostatečný. Na obou stranách se jen bojovalo, nehrál se moc basket. Chyby s předešlých zápasů zůstavají - neudržení nervů, neudržení rychlosti a ani neudržení míče nás drtí.
Dobojováno a vyhráno. Na tom v tu chvíli záleželo a holky výhra nakopla.

Horní Počernice - Prohráli jsme 15:96
Tak ani na tomto turnaji se nám nevyhnul totální klepec. K tomuto zápasu toho není třeba moc dodávat. Holky z Počernic byly velmi dobré. Naše holky si alespoň zkusily přecházet obranu, při které nás soupeř zdvojuje. Celkem se nám ji dařilo překonat, což bylo fajn. Ovšem poté většinou přišla ztráta, v podobě přihrávky soupeři, ještě než jsme se dostali k trojce. Když porovnám nasazení holek v tomto zápase a v prvním zápase proti Kyjovu, tak hrát první zápas jako proti Počernicím, tak jsme mohli zkoušet vybojovat třetí příčku místo páté.

KP Brno - Prohráli jsme 42:63
Stejně jako minulý rok na festivalu, tak i tento rok jsme bojovali o páté místo s KP Brno. A i tentokrát se stejným výsledkem. Brno nás přehrálo hlavně díky jedné hráčce hned na začátku (dala 20 bodů z 26). Ve třetí jsme ji zkusili bránit pomocí dvou hráček, což fungovalo dobře, dokud se nedostala pod koš (dalších 10 bodů pro ni). Pro holky to bylo těžké ji ubránit, byla vysoká, uměla driblovat nízko, hrát zády a ještě měla sakra štěstí v zakončování z pozic, ze kterých to snad ani není možné dát.
Na druhou stranu to byl asi nejlepší zápas po basketbalové stránce od holek. Pěkné zakončení turnaje a vlastně i celé hrací sezóny.

A jako vždy velmi obsáhlou fotogalerii naleznete ZDE.