Final 8 bez SLUNETY

Čtvrtfinále Českého poháru svedlo dohromady opět dva týmy z basketbalové bašty českého rybníčku. Ústí zajíždělo na palubovku Děčína. Pandy na Válečníky v této sezóně ještě nevyzrály, a tak jeli do Děčína s vidinou tuto černou sérii konečně zlomit.

A nezačaly vůbec špatně, dobrý vstup do utkání a obrana, která dovolila domácím pouhých 6 bodů v prvních pěti minutách, a i přes špatné procento trestných hodů držela SLUNETA vedení po první čtvrtině 13:16.

V druhé desetiminutovce se blýsklo duo Ty Nichols a Lamb Autrey a 3 trojkami posunulo skóre na 15:25 a domácí kouč musel brát oddechový čas. Po něm nakopl svůj tým domácí Ogundiran, který svými buď sám skóroval nebo vytvořil dobrou střeleckou pozici pro své spoluhráče. Válečníci se vrátili do zápasu a vyhráli první poločas nejtěsnějším možným rozdílem 41:40.

Úvod druhé půle si vzal pod patronát Lamb Autrey a prvních pět minut táhl SLUNETU devíti body, ale kontroval mu domácí Svoboda, který naopak držel svůj tým ve hře. I tak po 30 minutách mohlo být spokojenější Ústí (56:59).

Asi nikoho nepřekvapilo, že další El Nordico dospělo do vyrovnané koncovky. Když zbývá odehrát 3 minuty, posouvá právě Svoboda Válečníky na 71:67. Po následném time-outu lítaly vzduchem nejen hráči, ale i emoce a v urputném boji nakonec byli úspěšnější Děčínští, kteří zvládli severočeské derby i potřetí a postupují na finálový turnaj Final 8.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 76:71 (13:16 41:40 56:59)
Body domácí: Svoboda 28, Kroutil 13, Walton 11, Ogundiran 10, Šturanovič 6, Macháč a Štěrba po 4
Body hosté: Nichols 21, Autrey 20, Rowan 16, Dailey 4, Nábělek a Žikla po 3, Pecka a Karlovský po 2
Trojky: 27/8 – 29/8
Trestné hody: 16/10 – 26/19
Doskoky: 45 - 37
Osobní chyby: 20 - 20