Hodně vydřená výhra se Sokoly

V neděli dorazili na SLUNETU Sokoli z Hradce. Byl to jeden z pouhých 3 zápasů pátého kola KNBL. A zatímco hosté dorazili víceméně v plné sestavě, tak Tondovi Pištěckému chyběli pro střevní potíže Martin David a Michal Šotnar.

V úvodu utkání se hrála vyrovnaná partie, hlavně hostující Lošonský si dělal, co chtěl a po 6 minutách byl stav SLUNETA – Lošonský 10:10. Hostující střelec pak sice vystřídal, ale to Sokoly nastartovalo ještě více a naše obrana byla bezzubá. První čtvrtina skončila 18:23.

V druhé desetiminutovce hosté opět bodově odskočili na rozdíl devíti bodů. Bylo to hlavně díky jednoduchosti jejich hry, jednoduché sběhnutí pod koš nebo nájezd a vyhození na střelce a úspěšné zakončení. Oproti tomu byla hra domácích hodně upracovaná, ale i tak začala lépe fungovat obrana a naštěstí se podařilo náskok hostů opět umazat, poločas tak skončil 37:50.

Také po přestávce pokračovala naše nedůsledná obrana a jednoduchá hra hostů, ti si dokázali „vyťukat“ soupeře a jednoduše skórovat. Za vše hovoří třeba 21 bodů hostujícího Halady, který měl za 3 čtvrtiny stoprocentní střelbu, vše po náběhu nebo střela za clonou. Po třech dějstvích vedli stále hosté 55:59.

Herní trápení SLUNETY skončilo až v úvodu posledního dějství. Dnes výborný Hanes táhl Ústecké bodově, a když k bodovému účtu domácích začal výrazněji přispívat i Spencer Svejcar, začalo se najednou dařit i v obraně. Bylo z toho vedení 73:65. Do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty. Následující minutu hosté ale vyhráli 0:5 a dostali se na dostřel jediné trojky. Zákonitě musel přijít oddechový čas domácího kouče Tondy Pištěckého. Ale ani ten nepomohl a Sokoli dotáhli zápas do vyrovnané koncovky. V poslední minutě měl nejlepší střelec domácích DJ Hanes možnost 4 trestných hodů, ale proměnil pouze jeden. Když zbývá 15 vteřin do konce základní hrací doby, mají míč hosté a SLUNETA vede pouze o jediný bod. Poslední útok však hosté nezvládli, když Sedmák netrefil zařízení.

SLUNETA si tedy poradila se Sokoly nejtěsnějším možným rozdílem a v této „nejisté“ sezóně si připsala už třetí výhru. Nyní ji čeká týdenní příprava na další domácí zápas, tentokrát bude hostit Tury ze Svitav.

Lubomír Peterka (trenér Hradec Králové):
„Gratuluji domácím k těsné výhře. Já jsem zklamaný, protože z toho průběhu to vypadalo, že bychom si mohli odvézt výhru, bohužel jsme na konci udělali nějaká špatná rozhodnutí. Byly tam i chyby, ale podle mě rozhodlo jen štěstí.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA):
„V první polovině jsme udělali strašně moc základních školáckých chyb na obranné polovině. Hradec Králové nehrál nic jiného, než na co jsme se připravovali a věděli o tom. Nedařila se nám agresivita ve cloně na míč a Stamenkovič to trestal. V útoku jsme špatně řešili pohyb míče, hráli jsme jeden proti pěti a můžeme být rádi, že jsme do šaten odcházeli jen s tříbodovým mankem. Ve druhé půli jsme se v útoku trochu zlepšili, našli jsme klíč k jejich obraně, z čehož profitoval Derek Hanes. Ke konci to ale byl opět boj a přiznám se, že při poslední střele Sedmáka jsem měl deja vu ze zápasu s Opavou. Vyhrál šťastnější tým, ale jsem za to rád.“

Filip Halada (Hradec Králové):
"Gratuluji Ústí k výhře. Myslím, že to byl krásný zápas, atraktivní pro diváky a dobrý pro basketbal jako takový. Hrálo se vyrovnané utkání, které nakonec se štěstím vyhráli domácí. My jsme hráli agresivní basketbal, do druhé půle jsme ale nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Přesto jsme dokázali náskok Ústí stáhnout, rozhodovala koncovka, v níž podle mě vyhrál šťastnější tým.“

Jan Karlovský (SLUNETA):
„Chyběli nám dva hráči ze základní rotace, takže jsme rádi, že se nám i tak povedlo vyhrát. Moc nám to nešlo v obraně, věděli jsme, že Stamenkovič je mozek týmu a bude to rozdávat, ale moc se nám nedařilo to bránit. Pak naštěstí začal úřadovat Derek Hanes a nebylo o čem mluvit.“

Odkaz na playlist s ohlasy po zápase ZDE.

SLUNETA Ústí nad Labem - Královští sokoli 76:75 (18:23 37:40 55:59)
Body domácí: Hanes 27, Autrey 14, Svejcar 12, Rakočevič a Karlovský po 7, Pecka 6, Fait 3
Body hosté: Halada 21, Lošonský 19, Koloničný 10, Stamenkovic a Sedmák po 9, Barac 5, Peterka 2
Trojky: 17/4 – 18/5
Trestné hody: 20/14 – 8/4
Doskoky: 34 - 34
Osobní chyby: 17 - 18