Hradecké prokletí trvá

K dohrávce 12. kola základní části KNBL vyrážela SLUNETA hned po Novém roce do Hradce Králové a měla v plánu Sokolům vrátit porážku z úvodu sezóny. Jenomže plány vzaly za své v druhém poločase, ale pojďme postupně.

Úvod utkání byl vyrovnaný a díky lepší mušce se SLUNETA dostala do vedení, tahounem byl hlavně Lamb Autrey, po první desetiminutovce to bylo 16:21 pro Ústí. Domácí se rozstříleli až v druhé části hry a dotáhli náskok Ústí, sice se netrefovali za 3 body, ale duo Stamenković a Pešaković dokázalo buď skórovat nebo najít své spoluhráče v bezprostřední blízkosti koše. A tak poločas skončil nejmenším možným rozdílem pro Sokoly 41:40.

Už v průběhu první půle bylo jasné, že pokud se k Lambovi někdo nepřidá a střelecky mu nepomůže, bude mít SLUNETA problém. A bohužel v ústeckém dresu se střelecky trápil jak kapitán Láďa Pecka, tak opora Spencer Svejcar a Lamb na to bohužel sám nestačil. Domácí navíc efektivně střídali zónovou s osobní obranou a SLUNETA hledala dlouho recept na tyto obrany. Po 30 minutách už domácí odskočili na dvouciferný rozdíl 66:55.

A i když svěřenci Honzy Šotnara bojovali až do konce, dnes to nebyl jejich den a po prohře 85:72 v Hradci, tak budou o osmičku nadstavbové skupiny A1 bojovat v posledních třech zápasech základní části. Výhodou bude, že všechna tři utkání hraje SLUNETA na domácím hřišti a soupeři jí budou Opava, Brno a Děčín.

Královští sokoli - SLUNETA Ústí nad Labem 85:73 (16:21 41:40 66:55)
Body domácí: Škranc 17, Sedmák 16, Pešakovič 15, Peterka 13, Stamenkovic 9, Pavlovič 7, Vujović 6, Goga 2
Body hosté: Autrey 29, Svejcar 12, Pecka 10, Alston 9, Fait 8, Karlovský 3, Johnson 2
Trojky: 27/7 – 31/9
Trestné hody: 11/10 – 13/9
Doskoky: 38 - 38
Osobní chyby: 13 - 19