1. Jak bys zhodnotil základní část?

Tonda:

Kdybych měl hodnotit základní část čistě dle pohledu na tabulku, pak bych řekl, že být po 22 utkáních na sedmém místě není zlé. Obzvlášť když vezmeme v potaz kvalitu soupeřů v letošním ročníku. Nicméně při daném hracím systému je sedmé místo první nepostupové mezi elitní šestku, což byl jednoznačně náš cíl. Z tohoto pohledu se nedá mluvit o úspěchu.

Khristian:

Základní část byla trochu nahoru dolu, byly dobré úseky, které se střídaly s těmi špatnými, ale tak to prostě chodí ve všech sportech. Nyní si myslím, že se to trochu srovnalo a jdeme správným směrem. 

2. Jak se ti trénuje s týmem?

Tonda:

Odpovědět na tuto otázku není úplně snadné. Možná kdybych měl za sebou více odtrénovaných sezón, pak bych mohl zhodnotit dosavadní tréninky / trénování objektivněji. Upřímně mohu říct, že si v mnoha trénincích dokážu představit značně větší nasazení některých hráčů. Na druhou stranu si neodpustím dodat, že udržet tréninkovou morálku na vysoké úrovni ve chvíli, kdy je pauza mezi zápasy deset až čtrnáct dní, to je nelehký úkol i pro zkušenější trenéry a kvalitnější družstva. Nicméně tohle nemůže sloužit jako výmluva. Jsme profíci a kvalita tréninku je alfa a omega výkonů podávaných v zápasech.

Khristian:

Tréninky jsou méně náročnější před zápasy a při delší herní pauze jsou zase více náročné. Kouč se snaží udržet při trénincích naši koncentraci a tréninky jsou připravené dobře. Co se týče šatny, tak tam vychází dobře každý s každým, je jasné, že při tak velkém počtu cizinců, se to bude trochu „skupinkovat“, ale i tak to funguje dobře a vycházíme si vstříc.

3. Co říkáš na herní systém soutěže?

Tonda:

K tomuto tématu toho bylo již hodně řečeno a jistě ještě bude. Je to "politický" boj klubů. Je jasné, že "tréninky pro tréninky", jak já tomu říkám, jsou ubíjející. Já osobně jsem jednoznačně pro čtyřkolový systém. Klubům, které z důvodů evropských pohárů nemají možnost odehrát všechna čtyři kola, nechť je umožněno hrát pouze dvě kola, nebo jedno... Ale tohle všechno už tady bylo. Když mohou hokejisti zvládnout 52 zápasů v základní části během 5 až 6 měsíců, tak nevidím jediný důvod, proč bychom my nezvládli 4 kola základní části během 7 měsíců. A ano, víme o kvalifikaci reprezentace, jak nám rádi někteří neustále připomínají, ale i to je řešitelné, pokud se bude chtít! Rád bych dodal, že konfrontace českých klubů s evropským basketbalem je v mnoha ohledech obrovské plus a já jsem jednoznačně jejich fanouškem v každém jednotlivém střetnutí. Jen by to nemělo omezovat dalších devět až deset týmů v soutěži! Pokud zůstane stejný systém i příští rok, pak stojí za zvážení možnost se přihlásit do jiných, ne tolik zvučných, evropských "minipohárů". Tak jako tomu učinil třeba Děčín... ALE... Bude místo pro všechny české týmy, budou na to mít všechny týmy finance... ???

Khristian:

Liga je hodně odlišná oproti těm našim. Zápasy jsou více fyzické a pauzy mezi zápasy velké. Od kluků vím, že loni byl systém jiný, ale myslím, že každý má své pro a proti. Jako hráč bych radši více zápasů a méně trénování, ale tak to má asi každý baskeťák. Já osobně si užívám cestování a poznávání nových míst. Baví mě poznávat zápasovou atmosféru v jiných halách.

4. Jak vidíš šance SLUNETY v nadstavbě?

Tonda:

My jsme vstoupili do skupiny A2 z první pozice a tuto pozici rozhodně nechceme opustit. Jsme si vědomi kvalit soupeřů, ale ani my nemáme špatně poskládaný tým. První duely v této skupině jasně dokumentují, že se po každém kole může měnit pořadí týmů. Vždyť mezi 7. a 12. místem jsou momentálně pouhé dvě výhry rozdíl. Naše zaváhání v úvodním klání proti celku Svitav musíme napravit hned v následujícím zápase v Prostějově. Už není čas na žádná ALE!

Khris:

Naše šance jsou dobré, A1 nám utekla o kousek, to jsme si zpackali sami, ale nadstavbu máme dobře rozehranou. Nebude to sice lehké, ale šance jsou opravdu dobré. Všichni víme, co je před námi a kam se chceme dostat a je to cíl nás všech.

 

Kluci, díky za vaše odpovědi a hodně štěstí a sil do závěrečné fáze sezóny!