Jasná výhra s Ostravou

V dohrávce 3. kola hostila SLUNETA Ostravu. Do zápasu šli oba trenéři s rozdílnou taktikou, zatímco hostující lodivod vsadil na menší sestavu, Tonda Pištěcký vsadil na hrubou sílu pod  košem. A vyplatilo se, úvod totiž patřil právě domácím hráčům, kteří využili výšky a síly nově příchozího Rakočeviče a vybudovali si malý náskok. Pak se ovšem začaly kupit nepřesnosti na obou stranách a nepadalo moc košů, navíc Ostravští začali kousat v útoku a dotáhli se na 12:11. A když skončila první, herně neučesaná čtvrtina, svítil na tabuli skóre 19:17.

V druhém dějství se hosté stále drželi na dostřel a nepustili SLUNETU k velkému trháku. Ostravu držel ve hře hlavně exústecký Filip Šmíd. V závěru první půle zavelelo duo Autrey a Fait do útoku a minisérií Ten ale přišel v závěru prvního poločasu. Díky minisérii 8:0 odskočila SLUNETA na  poločasových 41:31.

Jenomže tím bodový úprk SLUNETY neskončil, dobrým pohybem míče a výbornou obranou totiž pokračovala minisérie, která se zastavila až na 17:3 a celkový náskok domácích se během třetího dějství vyšplhal až na dvacetibodový rozdíl (56:36).

Hosté, vedeni asistentem Adamem Cholevou, ale nesložili zbraně a několikrát se jim podařilo snížit náskok, ale SLUNETA dnes velmi dobře bránila a v útoku sdílela míč, takže v půlce posledního dějství byl rozdíl opět 21 bodů (77:56). Zbytek utkání se pak už dohrával bez větších vzruchů, Tonda Pištěcký si mohl dovolit pustit na hřiště i mladé pušky a prostřídat všechny hráče z lavičky.

Ohlasy po zápse:

SLUNETA Ústí nad Labem - NH Ostrava 93:67 (19:17 41:31 68:49)
Body domácí: Fait 21, Svejcar 18, Autrey 17, Hanes 11, Pecka a Rakočevič po 9, David a Šotnar po 3, Karlovský 2
Body hosté: Waterman a Bohačík po 15, Šmíd a Alleyn po 10, Heinzl 5, Palenik a Nábělek po 3, Pumprla a Lukáš po 2, Havlíka a Šiška po 1
Trojky: 22/8 – 22/6
Trestné hody: 20/17 – 33/21
Doskoky: 38 - 29
Osobní chyby: 22 - 27