Jasná výhra v Ostravě

Druhé kolo přivedlo SLUNETU opět na venkovní hřiště, tentokrát do Ostravy. Náš soupeř pustil svého stěžejního pivota Bohačíka na hostování do Opavy a chce dát příležitost mládí. SLUNETA zase přišla o Láďu Pecku, který byl pozitivně testován a je tedy v karanténě, navíc pozitivní test vyšel také Tuckerovi Haymondovi. Ostatní hráči byli naštěstí v pořádku, a tak do Ostravy vyrazilo 10 hráčů, i když Martin David laboruje s kotníkem.

Základní pětka Autrey, Hanes, Fait, Rakočevič a Maděra rozehrála partii slušně, kouč Šotnar se opět mohl spolehnout na služby Lamba Autreyho, který navázal na skvělý výkon v Děčíně. Ovšem důležitější, než útok byla však obrana, ta dovolila domácím pouhé 4 body za prvních 7 minut utkání, aby první čtvrtina skončila 10:29.

A zatímco domácí svou přesnou mušku hledali i ve druhé čtvrtině (trojky za první poločas 16/1), svěřenci kouče Šotnara si s chutí zastříleli a ukázali skvělou týmovou chemii a stejně jako v Děčíně, tak i v Ostravě stihli za první půli 56 bodů. Bodové konto hostů nejvíce zatížilo duo Hanes (15) - Autrey (14). Do šaten se šlo tedy za stavu 30:56.

Bylo jasné, že střelecká exploze nebude trvat celých 40 minut, a tak se útočný stroj SLUNETY ve druhé půli zadrhl, ale i tak si Ústečtí drželi pohodlný náskok. Soupeř nenašel recept na nějakou větší korekci skóre a druhý poločas se dohrával bez větších vzruchů. Nakonec si Ústí došlo pod koučem Šotnarem pro druhou výhru ze tří zápasů, konečné skóre 62:88.

V dalším kole se SLUNETA konečně utká na domácí palubovce, v odloženém zápase bude v pondělí hostit Hradec Králové.

NH Ostrava – SLUNETA Ústí nad Labem (10:29, 30:56, 43:71)
Body domácí: Urbánek 15, Týml 14, Pumprla 13, Heinzl 11, Alleyn 3, Snopek, Volný a Žák, všichni po 2
Body hosté: Autrey 21, Hanes 20, Stegbauer 11, Karlovský 10, Fait 9, Rakočevič 8, Maděra 7, Haiblík 2
Trojky: 32/6 – 24/7
Trestné hody: 14/10 – 24/21
Doskoky: 38 - 47
Osobní chyby: 21 - 18