Jasné vítězství pro Nymburk

Poslední zápas roku 2016 sehrála SLUNETA s mistrem z Nymburka. Dobrou zprávou pro naše fanoušky je, že se v dresu objevil konečně i Michal Šotnar. Náš soupeř nepřijel pouze "odehrát" utkání a dokazoval to od samého začátku, když úvod patřil hostům, kteří se ujali vedení z rukou Sant-Roose 6:0.

Obrana Nymburka jela na plné obrátky a hráči ve žlutém se jenom těžko prosazovali. Změna přišla až v půlce první prvního dějství, kdy se na hřišti objevila čerstvá krev v domácím dresu, hlavně v podobě Michala Šotnara, SLUNETA pookřála a začala stahovat a z hrozivě vyhlížejícího výsledku 6:18 až na 14:18, musel zákonitě přijít oddechový čas Nymburka, po kterém se podařilo hostům skórovat pouze jednou, zatímco našim ani jednou, a tak skončila první čtvrtka 14:20.

Ve druhém dějství zavřeli hosté cestu do koše úplně a ze stavu 18:22 byl na světě najednou jednadvacetibodový náskok Nymburka 18:39, tato bodová šňůra byla rozhodující. Poločas skončil nakonec 29:49. Po přestávce se bohužel obraz hry vůbec nezměnil, Nymburk výborně bránil a každý náš neúspěšný útok trestal na druhé straně košem. Když pak hosté přidali ke skvělé obraně i výborné procento střelby za 3 body, vyšplhal se jejich náskok už na více jak 40 bodů. Stav po 30 minutách byl tedy 38:82.

Poslední čtvrtina se dohrávala a Nymburští nepolevili ani při rozhodnutém stavu, o jejich dobře obraně svědčí i to, že nás pustili k pouhým 3 šestkám za celý zápas. Dlouho to vypadalo, že odolá i oblíbená stovka, ale tu těsně před koncem efektivně "zařídil" hostující Svoboda. SLUNETA tak končí rok 2016 porážkou 57:100.

SLUNETA Ústí nad Labem - ČEZ Basketball Nymburk 57:100 (14:20 29:49 38:82)

Body domácí: Pecka 14, Abercrombie 10, Igrutinovic 7, Votroubek 6, Šotnar 5, Thompson, Smith a Bosák, všichni po 4, Zach 3
Body hosté: Hass 14, Allen, Sant-Roos a Kříž všichni po 13, Simpson 12, Lawrence 9, Meier 8, Svoboda a Hruban po 5, Welsch a Benda po 4
Trojky: 22/7 – 29/11
Trestné hody: 3/2 – 11/7
Doskoky: 37- 45
Osobní chyby: 19 -13