Je srovnáno!

Tohle je play-off série se vším všudy, predikce před čtvrtfinálovou bitvou Kolín – Ústí slibovaly zajímavou sérii a v prvních dvou střetnutí se vše naplnilo. Zatímco v prvním utkání zvládli koncovku lépe Medvědi, v druhém zápase loupily Pandy.

Průběh utkání však naznačoval něco jiného, domácí do něj vstoupili více soustředěně a od samého začátku vedli a svůj náskok postupně navyšovali. První tři čtvrtiny utkání nebyly až tak pohledné, obzvláště pro ústeckého fanouška, SLUNETA sice bojovala jak se na play-off sluší a patří, ale nebylo to ono, ani v útoku, ani v obraně. Není divu, že se náskok Kolína vyšplhal po poločase až na 14 bodů (58:44).

Pak se ale na domácích začala projevovat únava a ofenziva Ústí byla rázem efektivnější, ale mnohem důležitější byla obrana, ta nutila domácí k těžkým střelám. Stíhací jízda nabírá na obrátkách a po dvou trojkách Svecara jde SLUNETA poprvé do vedení 67:69. Poté se strhla velká vřava, více slyšet byli také fanoušci v hale, které ze sedaček zvedl domácí Martin, který necelou minutu před koncem trefuje trojku na 79:77. Když se pak nechytí střela Svejcara a na druhé straně opět Martina, vezme osud utkání na svá bedra Lamb Autrey a 23 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnává, a jelikož se následně podařilo ubránit domácího kapitána Číže – jde se do prodloužení.

V něm nejprve domácí zaskočí hosty zónovou obranou, ale naštěstí se svěřenci Honzy Šotnara dokázali srovnat a nenechali si Medvědy utéct. Pokračovala nervy drásající bitva, dvě minuty do konce prodloužení zvedl ze sedaček domácí kapitán Číž, který trefuje těžkou trojku na 86:86. Naštěstí to ale byla poslední střela domácích, která našla svůj cíl. Naopak na druhé straně se nejprve trefuje hostující kapitán Láďa Pecka, a po dvou neúspěšných ofenzivách Medvědů mířil přesně dvakrát Spencer Svejcar a SLUNETA vede 23 vteřin před koncem prodloužení už o 6. Kolínu tak nezbyl čas na další zvrat a Honza Šotnar se tak dočkává svého prvního vítězství v play-off v roli head coache, o to cennější, když si ji přivezl právě z Kolína.

Série je tak vyrovnána na 1:1 a bude pokračovat dvěma zápasy v Ústí, takže zveme všechny fanoušky v úterý a ve středu na SLUNETU a doufáme, že budete slyšet!

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 86:94 (21:17 44:37 65:56 79:79)
Body domácí: Lošonský 17, Petráš 16, Číž 13, Jelínek 11, Martin 10, Křivánek 9, Mareš 7, Novotný 3
Body hosté: Autrey 29, Svejcar 17, Pecka 13, Spencer 12, Joseph 10, Johnson 8, Fait 3, Haiblík 2
Trojky: 32/8 – 22/7
Trestné hody: 7/6 – 18/11
Doskoky: 35 - 40
Osobní chyby: 18 - 16