Je srovnáno!

Tak tohle je play-off jak se sluší a patří, SLUNETA vyloupila Dašickou a srovnala sérii na 1:1, utkání bylo opět plné zvratů, skvělých výkonů, ale také emocí.
Oproti prvnímu utkání chyběl v ústecké sestavě Maishe Dailey, tak pardubická postrádá už od začátku série podkošový pilíř Rikiče. Začátek druhého čtvrtfinále byl opět vyrovnaný, ale bylo vidět, že svěřenci Honzy Šotnara se povzbudili z předešlého dne a hlavně lépe seřídili mířidla. Domácí spoléhali na přísun bodů křídelníka Pekárka, ale ani on neodvrátil ztrátu Beksy po první čtvrtině 17:22.

Až z lavičky do utkání zasáhla za Ústí Kris Martin a společně se stálicí Spencerem Svejcarem táhli SLUNETU za poločasovým vítězstvím 42:48. Naopak domácí držel ve hře hrdina předešlého dne Dickerson.

Rozhodující okamžik přišel po 3 odehraných minutách v druhém poločase. Po odpískaném faulu na Delvona Johnsona neudržel na uzdě své emoce pardubický lodivod a situace eskalovala až k jeho vyloučení. Po sérii technické chyby, osobní chyby a diskvalifikující chyby, měla SLUNETA k dispozici 5 trestných hodů a exekutoři se nemýlili, společně s trojkami Svejcara a Hickse to znamenalo bodovou šňůru 0:11 a navýšení náskoku na 47:62.
Domácím už nepomohl ani pokus o stíhací jízdu v podobě trojek v poslední desetiminutovce, protože zmiňovaný zlomový okamžik a vezli se na vlně euforie a dokráčeli si pro první výhru v play-off a srovnání série na 1:1.
Týmy se nyní přesouvají na sever, kde v úterý a středu odehrají další dvě, bezpochyby napínavá, utkání.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 83:96 (17:22 42:48 58:74)
Body domácí: Čolak 23, Dickerson 14, Štěrba, Švrdlík, Vyoral a Pekárek všichni po 9, Šafarčík 7, Neal 3
Body hosté: Svejcar 24, Martin 21, Johnson 14, Hicks 13, Pecka 8, Nábělek a Heinzl po 5, Maděra 4, Haiblík 2
Trojky: 29/9 – 27/11
Trestné hody: 26/20 – 20/13
Doskoky: 35 - 39
Osobní chyby: 22 - 20