Každá škola zúčastněná v projektu, respektive tým, reprezentují jeden z 30 týmů NBA, který jim je přidělen na základě draftu. Projekt je ve stejné podobě realizován po celém světě a NBA se na organizaci aktivně podílí.

Všichni fanoušci basketbalu a projektu Jr. NBA League si mohou s potěšením mnout ruce. Po úspěšném pilotním ročníku tohoto projektu v loňském roce a úvodní fázi registrace v roce letošním se blíží kvalifikační zápasy o místa v základní části.

Loňského ročníku se účastnilo 30 škol, které se po vzoru zámořské NBA utkaly ve 2 konferencích a 6 divizích. Za tým organizátorů můžeme prozradit, že do letošního ročníku Jr. NBA League se přihlásilo přes 70 základních škol napříč celou ČR. Některé školy si působení v soutěži vyzkoušely již v loňském roce, pro některé to letos bude premiéra, každopádně oko diváka se má rozhodně na co těšit.

Systém hlavní soutěže zůstává beze změn, avšak díky velkému zájmu o působení v soutěži nezačnou zápasové vřavy až na podzim, ale již na přelomu dubna a května nás čekají první kvalifikační turnaje. Všechny školy, které projevily zájem stát se součástí Jr. NBA League byly geograficky rozděleny do 6 divizí, které zůstaly stejné jako v loňském roce. Pro připomenutí, veškeré zápasy kvalifikačních turnajů a hlavní soutěže budou probíhat pod hlavičkami těchto divizí:

• Divize A – Severní Čechy

• Divize B – Praha a Střední Čechy

• Divize C – Jihozápadní Čechy

• Divize D – Východní Čechy

• Divize E – Jižní Morava

• Divize F – Slezsko

Kvalifikační turnaje budou odehrány do konce května. SLUNETA bude mít  na kvalifikačním turnaji zastoupení v hráčích školy ZŠ Mírova. Pro každou ze šesti divizí následně vykrystalizuje pět ZŠ, které se budou moci těšit na základní část a přemýšlet o tom, jaký klub slavné NBA budou po dobu celého turnaje reprezentovat. O harmonogramu, složení a průběhu jednotlivých kvalifikačních kol Vás budeme samozřejmě detailně informovat.

Jsme moc rádi a velmi si vážíme zájmu všech škol, které se rozhodly do projektu přihlásit. Loňský ročník nabídl spoustu krásných zážitků a my doufáme, že ve spolupráci s organizátory kvalifikací a hlavní soutěže navážeme na loňský rok a užijeme si zase trochu basketbalu.

Začínáme již brzy!

 

Stránky projektu ZDE.

Video z minulého ročníku: