Kolín si odváží nadílku

Divácky atraktivní utkání přineslo střetnutí čtvrtého kola KNBL, kdy SLUNETA přivítala na své palubovce Medvědy z Kolína. Náš soupeř zažívá špatný start do sezóny a zatím ještě nevyhrál a do Ústí přijel s ambicemi zaútočit na první vítězství. SLUNETA naopak chtěla potvrdit dobrý výkon z posledního domácího utkání se Svitavami.

Už úvod zápasu naznačoval, že se bude více útočit, než bránit. Nejprve jsme šli do rychlého vedení 9:0, soupeř se pak zmátořil a začal také pálit ostrými a ujal se vedení zápasu, které jsme si posledním košem první čtvrtiny, z rukou Ládi Pecky, vzali zpět, stav 19:18. Úvod druhé desetiminutovky byl ještě vyrovnaný, ale postupem času jsme získávali převahu, a to hlavně díky rychlým protiútokům a rychlé kombinační hře. V poločase jsme vedli už o 15 bodů (50:35).

Začátek druhé půli patřil hostům, kteří se vrhli střemhlav do útoky a snažili se rychle odmazat náš náskok, naši hráči ovšem zachytili nástup soupeře a rychle si vzali dvacetibodové vedení zpět. Za normálních okolností by člověk čekal, že pokud soupeř začne stahovat náskok, tak musíme zlepšit obranu, svěřenci Tondy Pištěckého to vzali z druhého konce a řekli si, že dnes Kolínské prostě přestřílí. To se určitě líbilo divákům, ale už méně našemu trenérovi. A když skončila předposlední čtvrtina výsledkem 74:57, bylo jasné, že ostropalba bude pokračovat i v posledním dějství. A to se také stalo, a to ve velkém stylu, oba soupeři se začali předhánět v trojkách a rychlých koších, a tak není divu, že poslední čtvrtina skončila dílčím výsledkem 36:30. Diváci se tedy dočkali i oblíbené stovky, ba co víc, dokonce 110 bodů. Kolín tak odjíždí s nepořízenou a stále čeká na první vítězství. SLUNETA potvrdila domácí sílu a nyní se už může připravovat na dalšího soupeře, v pátek zajíždí do Pardubic.

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 110:87 (19:18 50:35 74:57)

Body domácí: Glover a Igrutinovic po 18, Šotnar 15, Abercrombie, Pecka a Smith všichni po 14, Bosák 10, Votroubek 5, Šmíd 2
Body hosté: Machač 21, Kerr 18, Ličartovský 16, Bakič 15, Skinner 9, Hunt 4, Vocetka a Harčár po 2
Trojky: 22/9 – 28/9
Trestné hody: 15/11 – 18/14
Doskoky: 33 - 33
Osobní chyby: 20 - 19