Kvalifikace o extraligu kadetů.

O víkendu se sehrála kvalifikace o extraligu kadetů, která se příští rok velkoryse rozšiřuje o 4 týmy. Je to velká šance, jak se dostat mezi elitu, proto se o postupová místa čekala velká řež.

Náš tým byl nalosován do skupiny, která se skládá z týmů ze severu Čech, krom nás to byli Levharti Chomutov a Válečníci Děčín. První si zajistil přímý postup a tým, který na turnaji obsadil místo druhé, si vysloužil ještě jednu šanci se poprat o poslední místo v EL.

Situace byla nelehká, jen čtyři týdny přípravy a tým složený z různých kolektivů u nás na Ústecku. Cítili jsme, že nám to v přípravě dře zejména na útočné polovině hřiště, ale věřili jsme, že soudržností a houževnatou obranou můžeme uspět.

V sobotu v 10:00 nás čekal hnedle ostrý souboj s Válečníky. V první čtvrtině jsme ukázali, že jsme připraveni bojovat, díky čemuž bylo skóre 18:16 v náš prospěch. V druhé čtvrtině jsme pokračovali ve vyrovnané partii, než přišlo naše hluché místo v posledních pěti minutách prvního poločasu, kdy Děčín předvedl zlomovou šňůru 16:2 (poločas 29:40). Čekali jsme, že se z tohoto poučíme, ale opak byl pravdou. Druhý poločas jsme rozjeli tak, jak jsme ten první zakončili, bodová série byla tentokrát 21:5, což nám definitivně zlomilo vaz. Po třech čtvrtinách svítil na tabuli rozdíl dvaceti bodů (61:41). V posledním hracím období jsme se ještě chtěli pokusit o zázrak, a ač jsme těchto deset minut vyhráli, bylo to málo platné. Naše kvality a odhodlanost byly na nižší úrovní než ty válečnické. Proto jsme prohráli 54:71 (https://cz.basketball/zapas/359017).

V našem druhém utkání nás čekal souboj s Levharty, ti s Děčínem také neuspěli poměrem 59:94. A tak jsme se mohli utkat o druhé místo v naší skupině a tím i možnost reparátu o týden později.

Chomutovští přijeli v úzkém složení a tak byla naše taktika jasná, jezdit po celém hřišti a nedát soupeři možnost oddechu, což v prostorách haly za kolejemi (v těchto parných dnech známé spíše jako skleník) nebylo vůbec těžké.  Na hráčích bylo vidět, že si po prohraném zápase chtějí spravit chuť a tak jsme po první čtvrtině vedli 28:16. Ve druhé čtvrtce jsme pokračovali v nátlakové obraně a po některých pěkných týmových akcích jsme v poločase vedli 48:30. Člověk by čekal, že hráči poleví a utkání se bude jen dohrávat, ale opak byl pravdou a tak, jak jsme byli při chuti, jsme dále nadělovali. Chvílemi to vypadalo spíše na střelecké dostihy, kdy se naši "střelci", kteří si svůj prach schovávali na méně důležité utkání, předháněli v trojkové střelbě, a tak jsme byli po třech čtvrtkách vpředu 78:43. Závěrečné hrací období jsme pokračovali v krasojízdě a opět jsme navýšili naše vedení, příjemné bylo to, že jsme po celý zápas zapojovali všechny hráče a všichni zvládli i skórovat. Nakonec jsme zvítězili 110:55 (https://cz.basketball/zapas/359019).

Věřím, že si tuto vítěznou mentalitu, energii a soudržnost přenesou do dalšího turnaje, který se uskuteční v neděli (27. 6. 2021) v Jindřichově Hradci, kde musíme uspět jak proti domácím, tak proti Vlkům ze Žďáru nad Sázavou. Nečeká nás nic jednoduchého, ale také nic nemožného.

V řadě poslední chci poděkovat za podporu, která byla kvůli stále trvajícím omezení vlády ČR slabší. Diváci však dorazili v maximálním počtu poloviny kapacity a atmosféra byla po té dlouhé době opravdu příjemná. Děkujeme a věříme, že se budeme na zápasech opět pravidelně potkávat.