Mladé pušky ještě ani jednou neslavily vítězství, a tak chtěly udělat vše pro to, aby do třetice prestižní výhru získaly na svou stranu. Od začátku mladší basketbalisté předváděli úžasné kousky, i když na sehrání pár útoků potřebovali. Dokonce v jejich podání byl poznat i náznak obrany, což v podobných utkáních nebývá příliš zvykem. Povedenou desetiminutovku zakončil výstavním buzzerem z poloviny hřiště Autrey. (24:34)

Úvod druhého dějství vyšel lépe Mazákům, kteří využili pár nedotažených akcí soupeřů a především hrozili čím dál více z dálky. Jenže mladá kolena se puškám nerozklepala. Párkrát zafungovala děčínská spolupráce a také přidal ruku k dílu ostravský Painter. Díky tomu Pušky nastřílely za čtvrtinu 45 bodů! I přes inkasovaných 38 bodů tak získali další náskok k dobru při cestě za svým prvním vítězstvím.

Ani poločasová přestávka a Team Skill Contest na obrazu hry nic nezměnily. Mladé pušky už ale nebyly tak produktivní jako v předchozím dějství. I tak si ale udržovaly značný náskok a jako první v dnešním zápase překonal stobodovou hranici Jaromír Bohačík. V závěru ale Mazáci využili pár chybiček Pušek a stáhli rozdíl ve skóre na 15 bodů. To v takovém zápase není nemožné zlikvidovat.

A tak se Mazáci vytáhli s aktivnější obranou a vsadili vše na střelbu z dálky. Tato taktika se jim vyplácela a přiblížili se až na dostřel deseti bodů, jenže střeleckou slinu chytil Deshawn Painter, který pálil zpoza trojkového oblouku s nevídanou přesností a i díky 29 bodům si na konci zápasu vysloužil cenu MVP pro nejužitečnějšího hráče.

Kooperativa 3-Point Shoot Out

Jako obhájkyně vstupovala do soutěže Karolína Elhotová. Vloni ale měla k dispozici na 30 střel zpoza trojkového oblouku 75 vteřin, tedy o 15 vteřin více než muži z Kooperativa NBL. Letos se však tohoto “luxusu” vzdala a po jejím vzoru také ostatní účastnice soutěže. Jenže ani to nezavřelo hráčce ZVVZ USK Praha cestu za obhajobou. V obou kolech jasně dominovala, v prvním nastřílela 17 bodů a ve finále ještě o jeden bod víc. Porazila tak i druhého finalistu Michala Křemena, který získal 14 bodů.

Team Skill Contest

Proběhnout slalom, dát koš a chytit míč do podběráku. Zní to poměrně jednoduše, ale některým účastníkům dovednostní soutěže, které se účastnili hráč Kooperativa NBL, hráčka ŽBL, basketbalista na vozíku a celebrita, to chvílemi dělalo problémy. Ne však zpěvákovi Radku Bangovi, který v týmu s Jiřím Welschem, Pamelou Effangovou a Tomášem Nevěčným jen těsně o desetinky vteřiny podlehl ve finále sestavě s Miroslavem Soukupem, Michalem Poláčkem, Karolínou Malečkovou a Dominezem Burnettem.

Streetsportline Dunk Contest

Očekávaný vrchol každé basketbalové show přinesl úžasné vzdušné souboje. Dva nejmladší účastníci Filip Kroutil a Alexander Madsen ukázali, že se umí ve vzduchu velmi dobře orientovat, ale museli se nakonec sklonit před zkušenějšími borci. Tomáš Pomikálek a Lamb Autrey si to rozdali ve finále o krále dunkerů. Pomikálka tlačilo dopředu domácí publikum, které ale umělo ocenit i kousky pardubického borce. Pomikálek sice po prvním finálovém dunku vedl, ale nakonec ho o bod jeho sok předběhl.

Mazáci – Mladé pušky 122:141 (24:34; 62:81; 90:105)

Slezák 24, Bosák 22, Švrdlík 14, Houška J. 12, Abercrombie 11, Křemen, Marko a Houška P. po 10, Hunt 5, Lawrence 3, Bannister a Welsch 0 – Painter 29, Palyza 26, Autrey 17, Pecka 14, Lipkins 13, Pomikálek 12, Burnett 9, Bohačík 7, Krakovič 6, Vyoral a Madsen po 3, Sant-Roos 2

TH: 4/1 – 4/4
Trojky: 17 – 19
Doskoky: 33 – 36
Zisky: 4 – 11
Ztráty: 11 – 9
Asistence: 34 – 24
Fauly: 2 – 2

 

Mrkněte na fotogalerii z ASG 2016