Muži B hlásí další výhru!

Do zápasu v Mostě jsme nevstupovali jako favorit. Vždyť domácí zápas jsme prohráli po velmi špatném výkonu 64 : 81 (článek o utkání zde). Mostečtí mají velmi silný tým pod košem a od začátku se snažili právě této síly využít.

Zápas byl hodně vyrovnaný od samého začátku. Dařilo se nám na obranném doskoku, což je proti tomuto soupeři klíčové pro případný úspěch. Dá se říct, že první čtvrtina byla hrána stylem "koš za koš" a skončila naší výhrou o jeden bod (19 : 18). Druhé hrací období velkou změnu ve stylu hry nepřineslo. Chvíli se dařilo nám, chvíli domácím a poločas tak vyzněl mírně pro Baník 39 : 37. Druhá půle začala naší neohroženou střelbou na koš. Jako jiné zápasy volíme nesmyslné těžké střely v páté vteřině útoku a domácí toho využívají a odskakují na 52 : 44. Bereme odechový čas a opět si říkáme, že takovým stylem to opravdu nepůjde. Vracíme se k rychlé hře a kvalitní obraně podpořené obranným doskokem. Pomalu začínáme domácí stahovat a nakonec třetí čtvrtinu vyhráváme 58 : 54 (poslední tři minuty 14 : 2). V posledním hracím období pokračujeme v nastoleném trendu a domácím pomalu začínají docházet síly. Kupí chyby v útoku a nám se začíná dařit. Ačkoli mostečtí v posledních pěti minutách změní obranu na zónu, tak se uklidníme a absolutně v rozporu s jinými zápasy to odehrajeme zkušeně na dlouhé útoky, přičemž si dokážeme vytvořit otevřené pozice, které i proměňujeme. Poslední hrací období vyhráváme 24 : 20 a slavíme důležitou výhru. Je totiž velmi pravděpodobné, že se potkáme právě s Mostem v prvním kole play off, takže i z hlediska motivace je tento výsledek pro nás velmi přínosný.

Další zápas hrajeme již tento pátek v Teplicích. Domácí mají velmi zkušený tým a jsou i jasnými favority zápasu (doma jsme s nimi prohráli po naivním výkonu 59 : 84). Základní část pak zakončíme hned příští úterý doma od 20,00 proti mladíkům z Děčína.

BK Baník Most  -  SLUNETA Ústí nad Labem 74 : 82 (18 : 19, 21 : 18, 15 : 21, 20 : 24)
Most: Rosenbaum 22, Čmolík 17, Csesznok 13, Tůma 9,….
TH: 25/16 (64,0%)
SLUNETA: Sedlák 20 (6 x 3), Anderla 19 (12/9), Bár J. 9 (2 x 3, 2/1), Sobotka 8 (2/0), Zajíc 7 (1 x 3, 4/2), Feigl 6 (4/4), Fiala 5 (1 x 3, 2/2), Bartoš 4 (5/2), Žalud 4 (2/2), Andrenacci 0, Hálek 0, Jeřábek nenastoupil
TH: 33/22 (66,7%)
Rozhodčí: Eisner, Anton