Na Slavii vítězně

K dalšímu přípravnému utkání zajížděla SLUNETA ve středu do Prahy, kde jí soupeřem byla Slavia z druhé nejvyšší soutěže. Není ovšem tajemstvím, že domácí mají ambice za rok válet KNBL. Tomu také odpovídá jejich soupiska, najdeme na ní několik cizinců, dále pak mladé hráče se zkušenostmi z KNBL a všem dělá kapitána bývalý reprezentant Pavel Pumprla.

Pro SLUNETU to byl poslední zápas, ve kterém ještě není kompletní, poslední dvě zahraniční akvizice dorazí ještě do konce týdne. Ale pojďme k samotnému utkání. To začalo menší přestřelkou, ve které měli navrch ústečtí hráči, první dějství skončilo 19:26.

V druhé desetiminutovce se karta obrátila, domácí do ní vstoupili velmi aktivně a vedení rozehrávačem Bradleym vyhráli tuto čtvrtinu 21:14. Poločasové skóre bylo tedy vyrovnané 40:40.

Po přestávce pokračoval pohledný basketbal, plný krásných akcí, obzvláště milovníci leteckých představení si přišli na své, ústecký Johnson se několikrát proletěl k soupeřově obroučce. Nicméně i toto dějství skončilo vyrovnaným výsledkem a do poslední čtvrtiny se šlo tedy za stavu 56:56.

Skóre už nenaskakovalo tak závratnou rychlostí jako v první čtvrtině, více se bránilo, důraz byl tedy kladen na doskok. Utkání nakonec dospělo do vyrovnané koncovky, ve které měla mírně navrch SLUNETA. A když v rozhodující fázi utkání pak Martin David trefuje těžkou trojku, která pohřbila všechny naděje domácích na zvrat, odváží si SLUNETA výhru 70:79.

SK Slavia Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 70:79 (19:26, 40:40, 56:56)
SLUNETA: Autrey 19, Johnson 15, David 11,  Pecka a Fait po 10, Maděra 9,  Wiesner 3, Karlovský 2
Slavia: Bradely 23, Pumprla R. 12, Jelínek 10, Pumprla P. 9, Park 8, Nehyba 5, Kratochvíl 3
Trojky: 23/9 – 26/10
TH: 16/13 – 13/11
Doskoky: 29 – 34