Co se týče nadstavby samotné, tak do ní oba celky vstoupily prohrou. SLUNETA nezvládla domácí utkání se Svitavami, když jí zklamal opět velký počet ztrát. Orli měli před sebou také nelehký úkol, a sice dobýt Brněnskou halu a také se jim to nepovedlo, když prohráli 86:77. Prostějov musel po velkých změnách v kádru (mimo jiné odešly opory Marko a Slezák – oba do Svitav) přistoupit na variantu zaměstnat více cizinců, kteří se hodně činí, a tak Jacobs, Talley a Simmons patří mezi tahouny týmu. Své minuty na hřišti dobře zúročuje také mladík Sehnal, který proti Brnu zaznamenal za 33 minut 18 bodů.

Vzájemná střetnutí Orlů a SLUNETY v základní části KNBL byla vždy vyrovnaná a vždy vyhrál domácí tým a shodou náhod vždy o dva body, SLUNETA doma zdolala Orli rozdílem 75:73 a zápas v Prostějově skončil výhrou Orlů v poměru 92:90. Je tedy jasné, že nás čeká napínavý souboj, ve kterém jde o hodně.

David Šteffel:
„Zápasová pauza je už dlouhá a všichni se už těšíme na ostré utkání, dobře víme, jak je toto střetnutí důležité a my do něj musíme jít koncentrovaně a s chutí. Prostějov bude mít za sebou účast ve Final Four, takže na jednu stranu bude v zápasovém tempu, ale určitou roli by tam mohla hrát i únava. Naší nevýhodou bude přesný opak, poslední zápas jsme hráli před 13 dny, což je strašně dlouhá pauza, ale zase na druhou stranu jsme měli čas zapracovat na nedostatcích a dobře se připravit.“

 

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Stanislav Votroubek – rekonvalescence po operaci ramene       

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): PROvsSLU