Svitavy v posledním kole základní části dokázaly zaskočit mírně favorizovaný Kolín a zvítězit 81:65. Tuři v závěru sezóny ulovili dvě výrazné posily, ovšem jenom jedna z nich může nyní hrát. Roman Marko a Pavel Slezák přišli z Prostějova, ovšem první jmenovaný řeší se svým bývalým zaměstnavatelem záležitost ukončení svého působení v Prostějově, tato kauza se táhne již hodně dlouho a ani jedna starna nechce ustoupit, a tak je Markovo start stále nejistý.

SLUNETA zajížděla v rámci posledního kola k derby do Děčína a i když veřejnost pasovala do role favorita Děčín, tak tam naši hráči nejeli odevzdaně, naopak chtěli se porvat o překvapení a málem se jim to i podařilo, Děčín prohrával celý zápas a do vedení šel až 4 minuty před koncem a v dramatickém závěru si pak vítězství o pouhé dva body pohlídal.

Bilance Svitav a Ústí je v této sezóně vyrovnaná, zatím vždy vyhrál domácí tým, oba soupeři navíc předvedli v posledních zápasech dobré výkony a ukázali, že mají formu, takže úterní mač slibuje zajímavou podívanou.

Michal Šotnar:
„V posledním zápase jsme předvedli jeden z nejlepších letošních výkonů, a i když to nestačilo na vítězství, tak to bylo důležité pro naši psychiku do nadstavbové části, letos jsme dokázali doma potrápit nejednoho favorita a skupinu A2 chceme určitě vyhrát, takže musíme vyhrávat doma a k tomu přivézt nějaké body i z venku. Posílení Tuři budou hodně těžký soupeř, Pavel Slezák dobře zapadnul a Jelínek hraje také ve velké pohodě. Naše obrana bude klíčem k úspěchu, když necháme soupeře rozstřílet, mohlo by se utkání zvrhnout k přestřelce a to by se nám nemuselo vyplatit.“

 

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):

Stanislav Votroubek – rekonvalescence po operaci ramene
Pavel Bosák – natažený lýtkový sval – start nejistý

Média:

Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsSVI