Vzájemná bilance Ústí a Brna je v letošní sezóně 2:1 pro SLUNETU, ovšem poslední střetnutí v Brně vyhráli hráči mmcité v poměru 90:82. Náš soupeř si v posledním kole přivezl od Vajgaru prohru, a tak se mu play-off také vzdaluje. Hostům chyběl už zraněný Jan Tomanec, a tak tíha zápasu ležela na zkušeném Křemenovi a samozřejmě brněnském rychlíkovi s jmenovkou Ware. Toto duo nastřílelo dohromady 37 bodů, ale ani to nestačilo a Lions si tak připsali desátou výhru a vyrovnali bilanci Brna na 10 výher a 20 porážek.

SLUNETA se ovšem také nemá čím chlubit, protože její vystoupení v Ostravě, navíc před televizními kamerami také nebylo ideální. Začátek utkání připomínal spíše westernovou přestřelku, ale ve druhém dějství našim hráčům došel střený prach a naopak domácí ještě přidali a byla z toho nakonec prohra 94:72. V náročném program posledních dní však není moc času lámat si hlavu, je potřeba zapomenout na Ostravu, poučit se z chyb a zopakovat minimálně stejný výkon jako proti Prostějovu.

Stanislav Votroubek:
„Už to sice není v našich rukách, ale my teď musíme splnit naši část, tedy vyhrát poslední dvě utkání, a pak doufat, že Ostrava klopýtne. Brno ale určitě nepřijede jenom odehrát zápas, určitě bude chtít dokázat narůstající formu. My se musíme hodně rychle oklepat z výkonu v Ostravě a ukázat jim, kdo hraje na domácí palubovce.“

 

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsBRN

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
​​​​​​​Filip Šmíd – zranění zad – start nejistý