Nepovedený zápas na USK

Sobotní basketbalové menu nabídlo kompletní třetí kolo základní části Kooperativa NBL, v něm se SLUNETA představila poprvé na venkovním hřišti, konkrétně na pražské Folimance. Pro USK to byl naopak první domácí zápas.

Utkání nezačala SLUNETA vůbec špatně, vedena duem Johnson a Jones si vybudovala malé vedení, ale pak se na hřišti objevila nová akvizice Kyzlink a hra Sov dostala nový náboj. Jenomže ústecká taktika, využít výškové převahy Johnsona pod košem, slavila úspěch, a tak první čtvrtina skončila 18:22 pro Ústí.

Úvod druhého dějství byl ještě vyrovnaný, ale jakmile ze hřiště slezl Johnson, Sovy ožily a začaly mít lehce navrch. Necelé dvě minuty před koncem první půle odskočili domácí na 39:35 a kouč Ústí si musel vzít oddechový čas. Jenomže to nepomohlo a USK zakončilo poločas skvělým úsekem, díky němuž odskočili na 46:37 a SLUNETA byla v problémech.

Bohužel ani přestávka nepomohla zastavit nápor domácích, kteří zahájili druhou půli velkým náporem a dokonale tak zaskočili ústecké hráče, ti se na každý koš nadřeli, a navíc neměli ve svých řadách žádného vůdce, protože i Lamb Autrey hledal svou ztracenou formu. Náskok USK se tak vyšplhal až na dvacet bodů (63:43). Po 30 minutách byl stav 72:50.

Obraz hry se bohužel nezměnil ani v poslední čtvrtině, trápení hostů pokračovalo a domácí si naopak s chutí zastříleli, není divu, že náskok vyšplhal až na konečných 91:65. SLUNETU dnes opět trápila střelba, pouze jedna proměněná trojka z 19 pokusů mluví za vše.

Nezbývá než se rychle oklepat a v zabojovat v dalším zápase. Ten Ústí nesehraje dle původního plánu ve středu doma s Pardubicemi, ale až v sobotu, 2. října u Vajgaru.

USK Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 91:65 (18:22, 46:37, 72:50)
Body domácí: Vyroubal, Mangas a Kyzlink všichni po 17, Štěrba 15, West 9, Fuxa 7,  Švec 4, Vlk 3, Kolář 2
Body hosté: Svejcar 14, Pecka 13, Fait 11, Johnson 10, Jones 8,  Autrey 5, Karlovský 4,
Trojky: 30/9 – 19/1
Trestné hody: 24/20 – 33/18
Doskoky: 50 - 42
Osobní chyby: 25 - 18