Nymburk dle očekávání.

Druhé kolo nadstavbové části přivedlo SLUNETU na palubovku mistra. Tonda Pištěcký a jeho svěřenci odjížděli do Nymburka s dílčími cíli, hlavně na defenzivní polovině. Průběh prvního naznačoval ovšem něco úplně jiného.

Prvních 20 minut utkání mělo totiž hodně zajímavý průběh. Domácí totiž spustili kanonádu a rychle vedli 15:8, když za SLUNETU skóroval hlavně Čampara, a náš lodivod si musel brát time-out. Po něm se karta obrátila a s příchodem Pavla Houšky, který se vracel po prodělané viróze se SLUNETA začala prosazovat a přidala se ke kanonádě domácích hráčů a vyhrála první čtvrtinu 23:27. A úvod druhého dějství patřil také nám, podařilo se nám dokonce odskočit až na 30:37. Jenomže pak se ukázala síla mistra a ten začal pomalu přebírat otěže zápasu, rychlým tempem naskakující skóre se zastavilo před poločasem na stavu 51:49.

Kdo sleduje zápasy Nymburka pravidelně, tak ví, že mistr má druhé poločasy výrazně lepší a to potvrdil i v utkání s Ústím. Díky tvrdé obraně a opětovném spuštění kanonády vyhráli domácí třetí desetiminutovku 29:16 a celkové skóre tak odskočilo na 80:65.

A poté, co si domácí vybudovali pohodlný náskok, se už poslední dějství dohrávalo, náš trenér nechal odpočívat tradiční opory a pustil na hřiště mladíky, aby nasbírali zkušenosti. Utkání skončilo tedy 102:78. Nyní mají naši borci čas připravit se na poslední utkání před reprezentační pauzou, ve kterém na domácí palubovce budou, netradičně v úterý od 17.30 hod., hostit Pardubice.

ERA Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 102:78 (23:27, 51:49, 80:65)
Body domácí: Bohačík 21, Hruban 20, Dalton 18, Booker 14, Hankins 12, Peterka 7, Rogič 4, Benda 3, Kříž 2
Body hosté: Čampara 14, Rodgers a Bažant po 12, Svejcar a Houška po 10, Fait 8, Haiblík 5, Karlovský 3, Pecka a Brown po 2
Trojky: 33/16 – 24/9
Trestné hody: 17/12 – 10/7
Doskoky: 40 - 32
Osobní chyby: 15 - 21