Nymburk předvedl svou sílu

V rámci 10. kola KNBL zajížděla SLUNETA na palubovku mistra. To, že nejspíš nevyhraje, čekal snad každý, ale málokdo už očekával takový bodový rozdíl. Nymburk nasadil vysoké tempo na obou polovinách hřiště a nepolevoval za žádných okolností. Jeho nátlaková obrana nám dělala velké problémy (15 ztrát za první poločas), a když na útočné polovině proměňovali domácí s vysokou úspěšností, začal jejich náskok velmi rychle narůstat. Výsledek první desetiminutovky mluví za vše: 24:8.

Domácí, taženi hlavně „rychlíkem“ Kendrickem Rayem, hráli ve velké pohodě a s chutí, naopak naši hráči měli neustále problém s nátlakovou obranou na třech čtvrtinách hřiště. Do poločasu tak navýšili své vedení na 52:22. Asi nejlepší úsek z našeho pohledu přišel po přestávce, dokázali jsme překonat soupeřovu obranu a skórovat několik košů z otevřených pozic, ale pak celkový obraz hry bohužel opět spadl do zajetých kolejí, což byla naprostá dominance domácího celku. Zbytek zápasu se už dohrával z povinnosti. Pokud budeme hledat pozitiva na naší straně, tak jedním je, že už na chvilku vyběhl Michal Šotnar, který se zotavuje ze zlomeniny zápěstí a také nováček v našem dresu Christopher Davenport, který měl tu nevýhodu, že přiletěl v brzkých ranních hodinách v den zápasu. Konečný výsledek 111:61 je jedním z největších rozdílů, kterým kdy Ústí s Nymburkem prohrálo. Každopádně je nyní zapotřebí se z tohoto zápasu oklepat a zkoncentrovat vše na pondělní domácí utkání s Opavou.

ČEZ Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 111:61 (24:8 52:22 77:41)

Body domácí: Ray 24, Godfrey 14, Peterka 12, Berisha 11, Vyoral a Bohačík po 8,  Pumprla a Hruban po 7, Barac 6, Lawrence a Kolář po 5, Kříž 4
Body hosté: Singletary 15, Robinson 10 (ale také 10 ztrát), Svejcar 9, Pecka 8, Šteffel 6, Votroubek 4, Davenport, Šmíd a Dolanský všichni po 3,
Trojky: 23/12 – 23/7
Trestné hody: 19/13 – 18/14
Doskoky: 39 - 33
Osobní chyby: 20 - 14