Domácí, taženi hlavně „rychlíkem“ Kendrickem Rayem, hráli ve velké pohodě a s chutí, naopak naši hráči měli neustále problém s nátlakovou obranou na třech čtvrtinách hřiště. Do poločasu tak navýšili své vedení na 52:22. Asi nejlepší úsek z našeho pohledu přišel po přestávce, dokázali jsme překonat soupeřovu obranu a skórovat několik košů z otevřených pozic, ale pak celkový obraz hry bohužel opět spadl do zajetých kolejí, což byla naprostá dominance domácího celku. Zbytek zápasu se už dohrával z povinnosti. Pokud budeme hledat pozitiva na naší straně, tak jedním je, že už na chvilku vyběhl Michal Šotnar, který se zotavuje ze zlomeniny zápěstí a také nováček v našem dresu Christopher Davenport, který měl tu nevýhodu, že přiletěl v brzkých ranních hodinách v den zápasu. Konečný výsledek 111:61 je jedním z největších rozdílů, kterým kdy Ústí s Nymburkem prohrálo. Každopádně je nyní zapotřebí se z tohoto zápasu oklepat a zkoncentrovat vše na pondělní domácí utkání s Opavou.

ČEZ Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 111:61 (24:8 52:22 77:41)

Body domácí: Ray 24, Godfrey 14, Peterka 12, Berisha 11, Vyoral a Bohačík po 8,  Pumprla a Hruban po 7, Barac 6, Lawrence a Kolář po 5, Kříž 4
Body hosté: Singletary 15, Robinson 10 (ale také 10 ztrát), Svejcar 9, Pecka 8, Šteffel 6, Votroubek 4, Davenport, Šmíd a Dolanský všichni po 3,
Trojky: 23/12 – 23/7
Trestné hody: 19/13 – 18/14
Doskoky: 39 - 33
Osobní chyby: 20 - 14