Nymburk uhájil svou palubovku i podruhé a vede 2:0

K druhému utkání finálové série odjížděla ústecká ekipa s jasným, ale těžkým cílem, pokusit se znovu zopakovat skvělý výkon proti favoritovi a zkusti ho opět zaskočit. Dobře věděli, že je čeká tvrdá bitva.

Domácí začali hodně zostra, evidentně chtěli napravit dojem z předvedené hry z prvního duelu. Rychlými protiútoky a dobrou střelbou si rychle vystříleli vedení 11:2. Na to musel reagovat hostující trenér oddechovým časem. SLUNETA nutně potřebovala body, ty jí nakonec 3 trojkami v první čtvrtině připsal Martin Nábělek, i tak ale domácí vedli po prvním dějství 26:20.

V druhé desetiminutovce se Pandy vyrovnaly domácím v tvrdosti a dokázali několikrát skóre vyrovnat, ale pokaždé přišel úsek několika rychlých protiútoků domácích. Ústí však nikdy nebylo pozadu dvouciferným rozdílem. První půli zakončil Stephens trojkou s klaksonem na 48:40. Nic nebylo ztraceno, o vyrovnaném průběhu a skvělém týmovém výkonu z obou stran svědčí i fakt, že o poločase nebyl ani na jedné straně dvouciferný střelec.

Jenomže po přestávce zařadil nymburský Gordon vyšší rychlostní stupeň a jeho produktivita na obou stranách hřiště přinesla domácím dvouciferné vedení. A jelikož Ústeckým už došly síly i střelecký prach, náskok favorita narostl už nad 20 bodů a bylo po zápase. Zbytek utkání se už dohrával z povinnosti a šanci vyzkoušet si atmosféru finále dostali i mladíci obou celků.

Nymburk tentokrát uhájit domácí palubovku dominantním výkonem v druhé polovině utkání a ujímá se vedení 2:0 na zápasy. Svěřenci Honzy Šotnara se ale nemají za co stydět a jejich výkony v obou zápasech jsou tou nejlepší pozvánkou na domácí finálová utkání s čísly 3 a 4, která se odehrají v sobotu (26. 5.) a pondělí (27. 5.).

ERA Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 93:71 (26:20, 48:40, 74:51)
Body domácí:
Gordon 21, Bohačík 17, Mathon a Stephens po 9, Tůma 8, Sanders 7, Bell III 6, Rylich a Kříž po 5, Novák 4, Kovář 2
Body hosté: Martin 15, Pecka 13, Nábělek 12, Nichols 10, Karlovský a Žikla po 6, Autrey a Rowan po 3, Johnson 2, Haiblík 1
Trojky: 25/11 – 30/6
Trestné hody: 33/20 – 24/17
Doskoky: 48 - 24
Osobní chyby: 23 - 24