Nymburk ukázal svou sílu

Ve čtvrtek odstartovala SLUNETA svou pouť nadstavbovou skupinou A1 po reprezentační pauze. Los jí do cesty přivedl mistra, navíc na jeho hřišti. První komplikace přišla už večer před utkáním, kdy se lehce zranil Spencer Svejcar, a tudíž nemohl ani odcestovat do Nymburka.

A ani začátek utkání nebyl ze strany Ústí ideální, domácí velice tvrdě bránili a ofenziva SLUNETY vázla, domácí tak rychle odskočili na dvouciferný rozdíl 23:13.

Druhá čtvrtina nepřinesla změnu ústecké hry, svěřenci Honzy Šotnara dále kupili ztráty a nemohli najít rytmus, bohužel se nemohli spolehnout ani na nejstandartnější situaci v basketbale - trestné hody. Po 13 ústeckých ztrátách a střelbě 17/10 z čáry trestného hodu, vedli domácí o poločase už 40:29.

Není divu, že poločasová porada SLUNETY byla hodně nahlas, ale bohužel nepřinesla kýžený efekt a vstup do druhé poloviny utkání si určitě hráči SLUNETY za rámeček nedají, Nymburk skóroval jeden koš za druhým, častokrát i s faulem a ústecká ofenziva se stále hledala. Náskok Nymburka vyšplhal až na 20 bodů 65:45, což je výsledek po třetí čtvrtině.

Ústí si v tomto zápase vybralo hodně špatný den, a když se domácí hráči v poslední čtvrtině rozstříleli za 3 body, neměla SLUNETA nejmenší šanci a odjíždí z Nymburka s porážkou

Vše napravit může už v neděli, kdy bude hostit Opavu.

ERA Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 96:58 (23:13 40:29 65:44)
Body domácí: Watson 21, Kovář 20, Tůma 13, Sehnal 12, Palyza 11, Rylich, Lockett a Benda všichni po 5, Váňa 3, Kříž 1
Body hosté: Pecka 13, Dailey 12, Hicks 11, Martin 8, Nábělek 5, Karlovský 4, Johnson a Heinzl po 2, Maděra 1
Trojky: 21/8 – 21/3
Trestné hody: 44/32 – 26/13
Doskoky: 52 - 48
Osobní chyby: 26 - 32