Nymburk ukázal svou sílu a vede 2:0

V rychlém sledu pokračovala semifinálová série mezi mistrovským Nymburkem a Ústím. Po středeční porážce musela SLUNETA hned ve čtvrtek znovu do jámy lvové a čelit favoritovi znovu.

Domácí chtěli určitě ukázat svou sílu a do utkání vstoupili lépe a díky stoprocentně střílejícímu Křížovi vyhráli první čtvrtinu 29:17. Za Ústí se ale nenechal zahanbit Delano Spencer, který přijal výzvu ke střeleckému souboji s domácím Křížem, a dokonce jej i vyhrál 17:15. Ale bohužel byl jediný, kdo se dokázal výrazněji prosadit, a tak se šlo do šaten za stavu 51:41.

Stejně jako v prvním střetnutí i v tomto zápase rozhodla třetí čtvrtina, Nymburk si díky široké rotaci mohl dovolit celoplošný pres i po přestávce a donutil ústecké hráče ke ztrátám a náskok domácích se pomalu vyšplhal na více než 20 bodů.

Ve zbytku utkání domácí nadále praktikovali velmi tvrdou a fyzicky náročnou obranu, díky níž museli hosté častokrát zakončovat v posledních vteřinách limitu a je jasné, že procento úspěšnosti takto zakončených útoků nemohlo být příliš vysoké.

Podle scénáře z předešlého dne se na konci utkání ukázali opět i mladíci na obou stranách. Série se tak za stavu 2:0 pro Nymburk přesouvá do Ústí, kde se v neděli a pondělí odehrají další dva zápasy.

ERA Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 100:72 (29:17, 51:41, 76:54)
Body domácí: Kříž 19, Palyza 18, Harding 15, Hruban 13, Gak 10, Ross 9, Váňa 5, Kovář 4, Rylich 3, Benda a Tůma po 2
Body hosté: Spencer 24, Svejcar 12, Pecka a Joseph po 8, Karlovský 6, Haiblík a Autrey po 4, Fait a Wiesner po 3
Trojky: 20/8 – 22/8
Trestné hody: 18/10 – 17/12
Doskoky: 34 - 32
Osobní chyby: 19 - 20