Nymburk vede 1:0

Ve středu vstoupila SLUNETA do svého historicky prvního semifinále v nejvyšší soutěži soubojem na palubovce mistrovského Nymburka.

Děčínu se ve čtvrtfinále podařilo dvakrát mistra na jeho palubovce zaskočit, a i když Nymburk obě utkání vyhrál, byly to všechno vyrovnané bitvy a o stejný majstrštyk se chtěla pokusit skvadra kolem Honzy Šotnara. Z táboru soupeře zněly před zápasem hlasy, že tentokrát nic nepodcení a tak to také od začátku vypadalo, enormní tlak v obraně, se kterým si ale SLUNETA věděla rady. A jelikož se dařilo i v útoku, vyhrálo Ústí první čtvrtinu 17:19.

V druhém dějství se rozstřílel v dresu domácích MVP ligy Harding a díky jeho 11 bodům se Nymburk dostal do vedení. SLUNETA také ztrácela na doskoku, ale i tak díky bojovnému výkonu zůstávala ve hře a do šaten se šlo za stavu 39:30.

Druhý poločas začali domácí šňůrou 10:0, ale ani to nezlomilo SLUNETU a bojovala dál, pod oběma koši se sváděly velké boje a obě obrany makaly naplno, důkazem toho je velký počet faulů. Nejvíce tlačila botu ústecké hráče na doskoku, po třech čtvrtinách měl Nymburk o 21 doskoků více a je možná i trochu s podivem, že i před takový propastný rozdíl na doskoku ztrácelo Ústí po 30 minutách “pouze” 13 bodů (62:49).

Při takhle vysokém nasazení v obraně i v útoku bylo jasné, že navrch bude nakonec mít tým, který bude hrát v širší rotaci. V druhé půli se navíc rozehrál reprezentant Hruban a náskok jeho týmu vyšplhal až na dvacet bodů. Zbytek utkání se už dohrával a na hřiště se podívali i mladíci z obou táborů. Ovšem bojovný výkon SLUNETY je nejlepší pozvánkou k druhému utkání této série, které se hraje už ve čtvrtek, opět v Nymburce.

ERA Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 93:70 (17:19, 39:30, 62:49, 93:70)
Body domácí:
Harding 22, Hruban 16, Kříž 11, Ross a Váňa po 10, Kovář 8, Tůma 7, Palyza 6, Váňa 3
Body hosté: Svejcar a Joseph po 16, Fait a Spencer po 8, Autrey a Karlovský po 6, Haiblík a Pecka po 4, Johnson 2
Trojky: 17/6 – 22/6
Trestné hody: 31/21 – 28/22
Doskoky: 60 - 29
Osobní chyby: 28 - 26