Nymburk vede na zápasy 1:0

Dlouho vyhlížené play-off začalo vysokou porážkou SLUNETY v Nymburce, i když nutno podotknout, že se mistr musel hodně snažit, obzvlášť v prvním poločase. Říká se, že obrany vyhrávají tituly, na to ale nějak zapomněli hráči na obou stranách a divákům v hale předvedli hodně ofenzivně laděné výkony. SLUNETA, oslabená o Pavla Bosáka (namožený lýtkový sval) začala hodně dobře a hned v úvodu vedla 8:0

Domácí hráči, možná trochu opařeni naším nástupem, museli rychle zařadit vyšší rychlostní stupeň a ještě do konce první desetiminutovky srovnali na 26:26. Náš výkon se opíral hlavně o velmi dobré procento střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti, cesta do koše se při tvrdé obraně domácích hledala jen těžko. Ve druhé desetiminutovce Nymburk definitivně zavřel cestu ke koši a s přibývajícím časem ubývaly síly a naopak přibývalo ztrát a soupeř kontroval smrtícími protiútoky a poločasový výsledek byl už 62:46.

Po přestávce se obraz hry nijak moc nezměnil, Tonda Pištěcký hodně točil sestavou, abychom vydrželi vysoké tempo hry, ale síla soupeře je nepopiratelná a každá naše chyba znamenala buď koš nebo faul na druhé straně. I tak naši hráči hráli s chutí a bojovali až do konce a nemusí se za výkon stydět, vždyť dát mistrovi na jeho půdě 78 bodů je dobrá vizitka útoku, ovšem v obraně je co zlepšovat. Nic naplat, nyní trochu odpočinout, poučit se z chyb a zítra nový den a nový zápas.

ČEZ Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 114:78 (26:26 62:46 85:60)

Body domácí: Holt 18, Meier 15, Benda a Hruban po 13, Allen 12, Mc Elrath 11, Sant-Roos 10, Kříž 9, Lawrence 8, Peterka 5
Body hosté: Thompson 23, Abercrombie 19, Smith 11, Šteffel 8, Carlton 5, Pecka 4, Šotnar a Dolanský po 3, Šmíd 2
Trojky: 20/7 – 21/12
Trestné hody: 24/21 – 11/10
Doskoky: 29 - 29
Osobní chyby: 12 - 24