Nymburk zabral na konci poločasů

V posledním domácím zápase základní části Kooperativa NBL jsme hostili mistra z Nymburka. Není potřeba chodit kolem horké kaše, na výhru SLUNETY by asi vsadil málokdo, ale i tak je soupeř jako je Nymburk velmi atraktivní, vždyť hráči na evropské úrovni, čeští reprezentanti, to se jen tak nevidí. Otázkou tedy bylo, jak se s takovým soupeřem popasují svěřenci trenéra Pištěckého.

Utkání začalo bojovně a SLUNETA i chvíli vedla a s mistrem udržela krok až do konce první čtvrtiny, která skončila 22:25. Ve druhém dějství se už začala projevovat zkušenost hostů, kteří krůček po krůčku nabírali bodový náskok. I tak skončila první půle slibným výsledkem 34:49.

Z naší strany nejpovedenější úsek přišel ve třetím dějství, ve kterém jsme zaznamenali několik „slepených“ košů, což nás nakoplo a najednou bylo našich hráčů plné hřiště. Co naplat, Nymburk je Nymburk a vyhrát jednu čtvrtinu 18:15 nad takovým basketbalovým kolosem se dá považovat za malý úspěch. Co naplat, Nymburk i tak zápas dohrál v naprosté pohodě a dokráčel si pro další skalp.

Poslední kolo základní části tedy rozhodne o osudu několika týmů a SLUNETA bude mezi nimi. Skupina A1 nebo A2? Rozuzlení se dozvíme už ve středu.

SLUNETA Ústí nad Labem - ČEZ Basketball Nymburk 59:86 (22:25 34:49 52:64)

Body domácí: Robinson 12, Singletary 10, Svejcar a Teague po 9, Pecka 8, Šotnar 6, Treadwell 3, Šteffel 2
Body hosté: Davis 16, Ray 15, Vyoral 11, Barac 10, Berisha a Bohačík po 8, Kříž 6, Lawrence 5, Benda 4, Pumprla 3
Trojky: 20/2 – 30/8
Trestné hody: 18/15 – 18/18
Doskoky: 39 - 51
Osobní chyby: 25 - 23