Náš soupeř před sezónou mocně posílil a netajil se nejvyššími ambicemi, ovšem četná a dlouhodobá zranění přidělávají trenérovi Růžičkovi starosti. Asi nejcitelnější ztrátou je obnovené zranění Kerra, který patřil k tahounům týmu a dokonce se stal MVP měsíce prosince. Vedení nezahálelo a přivedlo zvučnou náhradu, tou je Brent Petway, který má nemalé zkušenosti s Euroligou a to hlavně v dresu Olympiakosu Piereus, se kterým si zahrál i finále této soutěže.

V posledním ligovém kole zajížděli Tuři do Kolína, ale tam si hned v úvodu obnovil zranění Kerr a tým se z toho nevzpamatoval a prohrál s Medvědy 76:65. SLUNETA v posledním ligovém kole neměla takové problémy, když hostila citelně oslabenou Ostravu a výsledek 92:53 je všeříkající. Co by se ovšem mohlo promítnout do sobotního utkání ve Svitavách je pohárové derby v Děčíně, hrané ve středu. V tomto tvrdém utkání se naši hráči museli vyrovnat s tvrdou hrou domácích a nakonec ještě dohánět jednadvacetibodové manko, což se sice povedlo, ale stálo to hodně sil.

Na poslední vzájemné utkání Ústí – Svitavy si určitě ještě vzpomenete, protože Tuři si z Ústí odvezli výhru 75:80. Je tedy jasné, že svému soupeři máme co vracet, navíc výhra venku má v současné době cenu zlata.

Stanislav Votroubek:
„Ze všech týmů ze středu tabulky, bojujících o A1 máme sice nejlepší výchozí pozici, ale asi také jeden z nejtěžších losů. Svitavy mají dobrý tým, doma nás porazily a nyní mají ještě k tomu vydatnou posilu, takže to bude hodně těžké. My jsme se ale v pohárovém zápase přesvědčili, že pokud budeme dobře bránit a v útoku sdílet míč, dokážeme přehrávat i Děčín doma, tak proč to nezopakovat i ve Svitavách. Když se vyvarujeme herních výpadků, můžeme pomýšlet na výhru.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz)
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SVIvsSLU