Opava udeřila ve třetí čtvrtině.

Slibně rozehranou partii s favorizovanou Opavou ztratila SLUNETA před televizními kamerami ve třetí čtvrtině. Úvod zápasu byl rychlý, energický, ale oba týmy jakoby se ostýchaly a nechtěly skórovat. Hlavně hosté měli problém seřídit mušku, což nám zase tolik nevadilo.

Po úvodním „oťukávání“ se začalo konečně pořádně hrát a jeden koš střídal druhý, slušně zaplněné SPORTCENTRUM SLUNETA vidělo rychlý basketbal, ve kterém ani jeden tým nezískal převahu a první dějství skončilo 20:18. Ani druhá desetiminutovka nerozhodla o vítězi utkání. Naši hráči dobrou kombinační hrou úspěšně zakončovali do soupeřova koše a najednou jsme vedli o 10 bodů. Bylo jasné, že Opavští musí něco změnit a změna přišla v podobě zónové obrany, na kterou jsme těžko hledali odpověď a hosté ještě do poločasu stáhli náš náskok na rozdíl jediného bodu. Poločas 36:35.

O výsledku utkání rozhodla opět třetí čtvrtina, do které lépe vstoupili hosté a ujali se vedení. Naši hráči ztratili jistotu, kterou měli v rukách celý první poločas a jejich střely už nenacházely cíl jako v první půli. Naopak hosté se dostali do svého tempa a začali s přehledem proměňovat své projektily zpoza trojkového oblouku a jejich vedení narůstalo. Po 30 minutách byl stav 48:55. V poslední čtvrtině jsme ještě vložili všechny síly do útoku, ale zkušení hosté si už vítězství nenechali ujít. V průběhu druhého poločasu bylo jejich vedení až šestnáctibodové a vzhledem ke zhoršenému procentu střelby jsme už v druhém poločas tahali za kratší konec. V konečném zúčtování může tato domácí ztráta hodně zamrzet. Uvidíme, jak si SLUNETA povede v dalším kole na půdě Brna.

Petr Czudek:
„Po dlouhé cestě jsme rádi za vítězství, Ústí vyhrálo s Děčínem a věděli jsme, že se nevzdává za žádného stavu. Náš první poločas byl jako bychom byli stále v autobuse. Z naší strany to žádná reklama na basketbal nebyla. Naneštěstí nám soupeř odskočil na rozdíl 10 bodů, což se nám podařilo stáhnout, když jsme začali hrát zónu a soupeř nenašel recept, a tak jsme v tom vydrželi celý poločas a pak se nám podařily nějaké akce a trochu jsme se rozběhli, odskočili až na 16 bodů a pak už jsme si to pohlídali. Věděli jsme, že ta koncovka tady může být bláznivá, takže jsem rád, že jsme to takto v klidu dohráli.“

Tonda Pištěcký:
„Gratuluji Petrovi a jeho týmu k vítězství. My jsme do toho zápasu šli s tím, že soupeř za sebou bude mít dlouhou cestu, chtěli jsme do něj vstoupit s energií. Podařilo se nám prvních 17 minut držet pravidla v obraně, Opava měla pak problém skórovat ze svých naučených systémů, dokázali jsme běhat do protiútoku, dávali jsme lehké koše a z toho plynulo naše desetibodové vedení. Na konci první půle jsme to vedení zahodili a do šaten se šlo vlastně za vyrovnaného stavu. Čekali jsme, že Opavští přijdou s nějakou změnou, mně je až trapně za náš výkon hlavně ve třetí čtvrtině, když jsme hráli do té zóny a zase se to zvrhlo k driblování jednoho hráče, nechápu to, zóna tam byla i ve druhé čtvrtině a byli jsme schopni si podat míč, hráli jsme se zvednutou hlavou, se sebevědomím. Když k tomu pak přidáme naši střeleckou impotenci, která pramení z toho, že si nevytvoříme standartní volnou pozici a k tomu se Opava dostala do svého standartního tempa a z toho všeho pak pramení tenhle výsledek. Pro nás je to velký průšvih, protože při vyrovnanosti celé ligy nás tyhle zápasy můžou stát první šestku. Nezbývá, než nahnat tyhle domácí ztráty na hřištích soupeřů, ale nic nevzdáváme a budeme dál tvrdě pracovat.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Opava 70:80 (20:18, 36:35, 48:55)

Body domácí: Robinson 25, Pecka 14, Singletary 8, Svejcar 7, Šmíd 6, Šotnar 5, Šteffel 3, Votroubek 2
Body hosté: Gniadek 18, Kvapil 11, Bujnoch a Šiřina po 10, Kouřil 9, Dragoun a Klečka po 8, Jurečka 6
Trojky: 24/6 – 19/8
Trestné hody: 17/10 – 14/22
Doskoky: 36 - 32
Osobní chyby: 20 - 21
Diváci: 975
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz): web cbf je v době zveřejňování mimo provoz