Lepší vstup do utkání měli Medvědi, opět taženi hlavně Waltonem. Našim hráčům trochu svazovala ruce nervozita, ale i tak jsme dokázali otočit vývoj skóre ještě před koncem první čtvrtiny, která tak skončila 23:17.

V druhém dějství jsme přitvrdili v obraně a odskočili na dvouciferný rozdíl, ale Kolínští to nevzdali a nenechali nás odskočit na pohodlný náskok, do šaten se tak šlo za stavu 43:34. Vrásky svému trenérovi přidělal Michal Šotnar, když si po nebezpečně vypadajícím pádu poranil zápěstí. Na rozehře musel tak s Jayem Wissehem alternovat Filip Šmíd i Spencer Svejcar, který toho dneska stíhal opravdu hodně. Rozhodující náskok se začínal rodit už během třetí čtvrtiny (56:40), ale v tu chvíli naordinoval hostující lodivod svým svěřencům zónovou obranu a na tu jsme dlouho hledali recept. Na druhé straně hřiště se nám také přestalo dařit a dovolili jsme soupeři stáhnout na 62:55.

V tu dobu už na hřišti nebyl hostující Thompson (zranění), ani Walton pro pět osobních chyb, a když nervy na uzdě neudržel ani Purifoy, musel ze hřiště i on. Trenérovi Benešovi tak nezbývalo než dohrát zápas s mladíky. Ti se ovšem šance nezalekli a nenechali nás vydechnout až do samého závěru.

Konečným výsledkem 83:72 nakonec SLUNETA udolala Kolín a může se těšit na čtvrtfinálovou sérii s Tury, která začne už v neděli a pondělí ve Svitavách.

 

Antonín Pištěcký:
„Chtěl bych pochválit tým Kolína za to, jakým způsobem celou sérii odehráli, protože v takto úzké rotaci to rozhodně neměli jednoduché. Nechci se tu bavit o tom, pod jakou dekou jsme posledních pár týdnů my, nicméně ta kvalita a širší rotace rozhodně byla na naší straně. V tom jsme měli výhodu a nakonec se to ukázalo asi jako zlomový faktor. To ale nic nemění na výkonu mladých hráčů Kolína a na tom, jak zvládl celý tým tuto sérii. Pro nás to dnes nebylo jednoduché, protože se zranil Michal Šotnar, jenž je v posledních kolech jedním z mála hráčů, který dokáže ohrozit koš zdálky nebo založit akci, která má hlavu a patu. Museli jsme tedy točit se sestavou, ovlivňovaly nás i fauly a únava. Naštěstí jsme to ale zvládli, každopádně pokud budeme hrát takto proti Svitavám, nečeká nás nic jednoduchého. Ustáli jsme ale roli favorita, potvrdili ji a urvali jsme sedmé místo, což je v tuto chvíli to hlavní. 
Výborný zápas odehrál Filip Novotný, opravdu klobouk dolů. Nás dnes podržel především Spencer Svejcar. Děkuji především svým hráčům, kteří tuto sérii zvládli, i když to pro ně nebylo jednoduché, a taky všem fanouškům, kteří při nás v posledních měsících stáli až do konce, ačkoliv to nebylo jednoduché.“

Pavel Beneš:
„V první řadě gratuluji domácím k výhře a postupu do čtvrtfinále. Já dnes musím hodnotit jen pozitivně. Utkání výrazně ovlivnilo zranění Thompsona v 11. minutě, kdy jsme museli dohrát na dva pivoty a nemohli jsme vůbec rotovat sestavou. Ze sedmi hráčů jsme se dostali prakticky na šest. Kluci ale nesložili zbraně, ze šestnáctibodové ztráty se dokázali opět dostat na dostřel čtyř bodů. Pak ale přišlo sporné vyfaulování Waltona a Purifoye, což nás stálo další kvalitu na hřišti. Zapojili jsme mladé dorostence, kteří se vůbec neztratili, nakonec jsme zápas dotáhli na desetibodovou hranici, což bylo dnes asi naše maximum vzhledem k té sestavě. Jsem na kluky hrdý za celou sérii, odehráli jsme tři výborná utkání a myslím, že jsme Ústí slušně prověřili. Závěrem přeji domácím hodně štěstí do čtvrtfinále, ale myslím, že v takové formě to budou mít velice těžké.“

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 83:72 (23:17 43:34 62:55)

Body domácí: Svejcar 19, Šteffel 13, Šmíd a Houška po 11, Pecka 10, Wisseh 9, Martin 7, David 3
Body hosté: Machač 19, Novotný 15, Walton 14, Bratčenkov 9, Vacek a Purifoy po 5, Dlugoš 3, Thompson 2
Trojky: 31/7 – 26/8
Trestné hody: 27/22 – 21/16
Doskoky: 50 - 38
Osobní chyby: 23 - 23
Diváci: 723
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz).

Tisková konference po zápase: