Pardubice byly tentokrát nad naše síly

Před reprezentační pauzou zbývalo SLUNETĚ odehrát poslední venkovní utkání, které by bylo v případě triumfu už 12. výhrou, ale to se nestalo, Beksa napodruhé uhájila domácí prostředí a dobrou obranou položila základ ke konci ústecké vítězné šňůry.

SLUNETA tahala za kratší konec už od samého začátku utkání, který si vzal pod patronát domácí Rikić. Právě na tohoto pivota směřovala ze začátku spousta míčů, rezultovaly z toho nejen body pro domácí, ale také fauly pro hosty, a tak měli Delvon Johnson a Honza Karlovský rychle po dvou faulech. I tak ale dokázali svěřenci Honzy Šotnara zmobilizovat síly, nastartovat ofenzivu a hlavně díky bodům Svejcara a Daileyho si dojít pro výhru v první čtvrtině 23:24.

Jenomže v druhém dějství „došla šťáva“ a energeticky hrající Beksa šla do vedení a hostující kouč musel rychle brát oddechový čas. Po něm domácí změnili obranu na zónovou a aklimatizace na tuto obranu trvala ústeckým borcům až příliš dlouho. Agresivní obrana Pardubic slavila úspěch a zároveň patnáctibodové vedení v poločase 49:34.

Ani vstup do druhé půle hostům nevyšel, na hráčích byla už vidět únava a tomu také odpovídala přesnost střelby. Kouč Šotnar sice dokázal ze svých hráčů ještě vyždímat poslední zbytky sil a stažení rozdílu na 67:62. Ale domácí s v pro ně kritické chvíli dokázali trefit i z těžkých pozic a definitivně pohřbili ústecké naděje na prodloužení série. Dnes SLUNETĚ chyběly body kapitána Ládi Pecky a Spencera Svejcara, což znamená, že Ústí zakončuje svou rekordní sérii na čísle 11 a nyní čeká hráče delší pauza, protože přichází reprezentační okno.

Další utkání sehrajeme až 2. 3. v Nymburce a hned následný víkend 5. 3. budeme hostit Opavu.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 90:74 (23:24 49:34 67:55)
Body domácí:
Rikić 17, Šafarčík a Neal po 16, Vyoral 13, Pekárek 11, Švrdlík 7, Čolak a Štěrba po 4, Potoček 2
Body hosté: Hicks a Dailey po 18, Martin 13, Svejcar 11, Pecka 6, Johnson 5, Nábělek 2, Karlovský 1
Trojky: 15/3 – 24/7
Trestné hody: 17/13 – 24/17
Doskoky: 44 - 37
Osobní chyby: 28 - 21