Pardubice se ujímají vedení 1:0

SLUNETA nevyužila dvouciferného vedení a v druhém poločase ztratila slibně rozehranou první partii čtvrtfinálové série s Pardubicemi.

Tento duel slibuje vyrovnaná utkání, a tak tomu bylo i v prvním utkání, hraném v Pardubicích. Domácí vstoupili do zápasu lépe a rychle šli do vedení. Ústečtí ale nesložili zbraně a vedení Spencerem Svejcarem otočili rychle vývoj skóre ve svůj prospěch a po prvním dějství vedla SLUNETA 23:26.

V druhé desetiminutovce se podařilo svěřencům kouče Šotnara vyztužit obranu a na druhé polovině mohli hosté v klidu svěřit míč do rukou Svejcara nebo kapinána Pecky. Díky povedené 2. čtvrtině odskočila SLUNETA na poločasových 39:49.

Po přestávce ale přišlo rozčarování, Beksa utáhla také šrouby v obraně a SLUNETĚ se přestalo dařit v útoku, a navíc začala kupit chyby v obraně. Domácí z toho těžili a odmazávali postupně náskok soupeře. V závěru třetího dějství se 2x za sebou trefil domácí Dickerson za 3 body a momentum zápasu bylo najednou na straně domácích.

Hosté působili zaskočeně a úplně se jim vytratila přesnost v zakončení, i přes tvrdou obranu domácích si Ústečtí vytvořili střelecké pozice, ale bohužel neměli seřízená mířidla a domácí si už výhru nenechali vzít a ujímají se vedení 1:0. Další utkání se hraje už zítra, opět v Pardubicích.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 87:77 (23:26 39:49 65:64)
Body domácí:
Dickerson 19, Pekárek a Švrdlík po 16, Čolak a Vyoral po 10, Šafarčík 6, Neal 5, Štěrba 3, Potoček 2
Body hosté: Svejcar 24, Pecka 19, Hicks a Martin po 12, Johnson 6, Dailey 3, Haiblík 1
Trojky: 24/9 – 28/6
Trestné hody: 21/14 – 24/19
Doskoky: 39 - 43
Osobní chyby: 20 - 19