Po nepovedené poslední čtvrtině prohráváme s Pardubicemi

V dohrávce 11. kola KNBL hostila SLUNETA Beksu a předzápasové články předpovídaly vyrovnanou bitvu, protože oba celky hrají ve slušné formě, pro Ústí hrálo domácí prostředí, pro Pardubice přeci jenom o trochu lepší forma a vítězná vlna.

Predikce se naplnily, když v prvním poločase slušně zaplněné SPORTCENTRUM SLUNETA vidělo vyrovnaní souboj obou týmů. Ústí se sice dokázalo utrhnout na devítibodové vedení, ale Beksa do poločasu stáhla náskok domácích a do šaten se šlo za stavu 43:41.

Ve třetím dějství ovšem udeřili domácí, vedení kapitánem Láďou Peckou, ten dvěma trojkami a jedním košem nastartoval trhák SLUNETY a v tomto období byli Pardubičtí bezzubí a skóre po 30 minutách vypadalo hodně nadějně pro domácí (66:55).

Hosté si nechali to nejlepší na konec a velmi tvrdou obranou, která dovolila Ústeckým pouhých 5 bodů za 9 minut posledního dějství, se vrátili do utkání, a dokonce šli i do vedení. Největším tahounem Beksy v tomto období byl Pekárek.

SLUNETA bohužel nenašla recept na tvrdou a dobře organizovanou obranu hostů a ti zkušeně kontrolovali závěr utkání.

Dino Repeša (trenér Pardubic):
„Gratuluji svému týmu k výhře, protože si věřili, i když jsme byli -12. Nebylo to vůbec jednoduché proti tak kvalitnímu týmu jako je Ústí. Minulý rok jsme tu prohráli dvakrát a určitě jsem tým připravil více psychicky, aby si tady hodně věřil, protože tady je velmi těžké hrát, což jsme taky v prvním poločase ukázali, prohrávali jsme hodně ve hře 1 na 1 a to určitě není cesta, jak chceme bránit další zápasy. Myslím, že druhý poločas jsme byli lepší v obraně 1 na 1, a druhý důvod je, že jsme vyhráli druhý poločas na doskoku. To jsou klíčová číslo, a když máš víc útoků, tak máš víc šancí skórovat. Na konci jsme sice vyhráli, ale je to stále ještě začátek sezóny a čeká nás ještě hodně zápasů.“

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Pro nás dneska těžká prohra, myslím, že to vystihuje jedno slovo, a to je disciplinovanost. My jsme ve 4. čtvrtině přestali hrát, udělali jsme z obrany freestyle, každý si řešil clony na hráče bez míče jak chtěl a dostali jsme 8 bodů z akce, kterou jsme chtěli bránit určitým způsobem a řešili jsme ji 3x jinak. Takže za mě jenom nekoncentrovanost a nedisciplinovanost některých hráčů. Dneska jsme měli vyhrát, po 3. čtvrtině to byl náš zápas a o to více tahle prohra bolí víc. Ale jak říkám, pokud budeme hrát takhle nedisciplinovaně, tak můžeme hrát někde venku na hřišti, a ne na basketbalových palubovkách.“

Mateo Čolak (BK KVIS Pardubice):
„Dnes jsme měli velmi dobrou druhou půli, v první jsme nebyli tak dobří, obzvláště v obraně se nám nedařilo. V druhém poločase jsme dobře bránili a mluvili v obraně, pohlídali si doskok a společně bojovali až do konce, a to byl klíč k úspěchu.“

Johan Haiblík (SLUNETA):
„Po velmi vydařené třetí čtvrtině jsme bohužel ztratili koncentraci, přestali jsme bránit a špatně jsme útočili a kvůli tomu jsme prohráli.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice 71:81 (24:20 43:41 66:55)
Body domácí:
Pecka 14, Martin 13, Hicks a Svejcar po 12, Dailey 7, Johnson 6, Nábělek a Karlovský po 3, Haiblík 1
Body hosté: Pekárek 20, Rikić 16, Vyoral 14, Čolak 11,  Švrdlík 10, Šafarčík 5, Svoboda 3, Štěrba 2
Trojky: 18/7 – 22/9
Trestné hody: 22/14 – 19/12
Doskoky: 31 - 42
Osobní chyby: 20 - 24