Prostějovští mají za sebou úvodní dva zápasy nového ročníku, během kterých zaznamenali jednu výhru a jednu prohru. Vítězství si připsali v domácím duelu s Medvědy z Kolína. V tomto duelu měli Orli štěstí, když využili zaváhání hostů a dokázali v závěru základní hrací doby vyrovnat a poslat utkání do prodloužení a až teprve tam si zajistili výhru 96:94. V druhém utkání už takové štěstí Prostějov neměl a prohrál před televizními kamerami v Pardubicích 81:74. Velkou devízou našeho dalšího soupeře je týmové pojetí hry, trenér Choleva má k dispozici hráče, kteří spolu hrají již delší dobu a skvěle je diriguje rozehrávač Marko. Na perimetru číhá další velké nebezpečí, a to hned několik ostrostřelců jako je např. Palyza nebo Slezák (jehož start je nejistý).

SLUNETA dosáhla zatím stejných výsledků jako Prostějov, po porážce v Opavě si doma doslova smlsla na Svitavských Turech, největší zásluhu na tom mělo duo Pecka – Šotnar, když oba hráči zaznamenali tzv. double-double, první jmenovaný ho stihl dokonce už v prvním poločase. Láďa Pecka si dokonce připsal osobní střelecké maximum, za 42 bodů a 20 doskoků. Ale Pecka nebyl na hřišti sám a herní projev celého našeho týmu byl velmi kolektivní a bojovný. Nyní je na hráčích, aby ukázali, že umí hrát i na venkovním hřišti a dali tak definitivně zapomenout na výpadek v Opavě.

A co říká historie vzájemných utkání? Ta vyznívá jednoznačně pro našeho soupeře, i když je tam jedna výjimka, v loňské sezóně jsme dokázali Orly porazit a to dokonce i na jejich půdě, takže je vidět, že to jde a v sobotu bude o co hrát.

Tonda Pištěcký:
„V rychlém sledu nás čeká třetí zápas z toho druhý na venkovním hřišti. Opět dlouhá cesta a opět kvalitní soupeře. Byl bych velmi rád, kdybychom navázali na zlepšený kolektivní výkon na obou stranách hřiště a dokázali, že jsme tým, který dokáže převézt kvalitní hru i na hřišti soupeře.“

Média:

Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): PROvsSLU