Po velkém boji přišla hodně cenná výhra

V rámci 18. kola KNBL zajížděla SLUNETA na palubovku USK Praha. Karty před utkáním byly rozdány jasně, ústecký celek, vezoucí se na vítězné vlně chtěl využít momentum, na druhé straně Sovy ztratily poslední dvě utkání v koncovce. Pražané tak hráli o setrvání v kontaktu s letos extrémně vyrovnaným středem tabulky.
Důležitost utkání byla vidět z obrazu hry, obzvláště na začátku, kdy se hodně bránilo a dlouho se čekalo na nějaký větší bodový přísun na jedné, či druhé straně. Možná nervozita v rukou Sov způsobila horší procento střelby v první části hry, kterou domácí prohráli 13:19.

V druhém dějství už našla obrana USK recept na ofenzivu SLUNETY a ke skvělému výsledku se rozehrál domácí Patrik Samoura, jehož body držely Pražany ve hře. Do šaten se šlo za stavu 31:39.

Mírný náskok si drželi hosté i po přestávce, i když nutno podotknout, že Sovy hodně utáhly šrouby v obraně a Ústečtí se už jen těžko prosazovali, hrál se bojovný a defenzivní basketbal. Důkazem toho je výsledek po 30 minutách 55:59.

V průběhu utkání se povedlo domácím několikrát dotáhnout ústecký celek, ale ten vždy kontroval a opět odskočil. V poslední čtvrtině se rozstřílel domácí Pipes a se SLUNETOU bylo zle, tři minuty před koncem základní hrací doby šli domácí do vedení 74:68 a hostující lodivod si musel před koncovkou vybrat oddechový čas. Po něm trefuje Spencer Svejcar důležitou trojku, pak se hráči na obou stranách vyměnili několik ztrát či nepovedených střel, aby nakonec opět Svejcar trefil za dva body a dotáhl svůj tým na rozdíl jediného bodu a oddechový čas si pro změnu bral domácí coach.

Jenomže kritický útok domácích SLUNETA ubránila a na druhé straně se individuálně prosadil Toni Hicks a Ústí si vzalo vedení zpět. A pak se děly věci, nejprve domácí Samoura vypíchl míč, ale neměl jej pod kontrolou, hostující Svejcar se po něm vrhl došlo ke střetu mezi oběma jmenovanými hráči, po shlédnutí videa shledali sudí, že se jednalo o nesportovní chybu, a jelikož Spencer dostal v průběhu utkání už technickou chybu, musel se odporoučet do šatny. Domácí Okauru pak poslal svůj tým do vedení, ale opět Tony Hicks vrátil vedení Ústeckému týmu. Do konce zbývá 42 vteřin a přichází další kritický momentu pro SLUNETU, musí ubránit, podařilo se a po faulu na Martina Nábělka může jmenovaný posunout skóre na rozdíl jedné trojky, ale z čáry trestného hodu se trefuje pouze jednou 76:78. Zbývá už jen 22 vteřin a přichází další oddechový čas domácích.
Svěřenci Francesca Tabelliniho ale předepsaný signál nezvládli zahrát a navíc si ho nechali sebrat Krisem Martinem, který potvrzuje těžce vydřenou výhru SLUNETY. Děkujeme početné skupině fanoušků, kteří obstojně konkurovali domácím bubenímkům.

USK Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 76:80 (13:19, 31:39, 55:59)
Body domácí: Pipes 21, Okauru 14, Samoura 13, Vyroubal 11, Fuxa 8, Petružela 5, Böhm 4
Body hosté: Svejcar 19, Hicks 16, Pecka 15, Martin 10, Johnson 9, Haiblík 6, Karlovský a Dailey po 2
Trojky: 24/4 – 25/4
Trestné hody: 25/16 – 19/14
Doskoky: 44 - 43
Osobní chyby: 22 - 17