Pomsta dokonána

Vendeta za pohárový zápas dokonána jasným výsledkem, i když vítězství v rámci 18. kola v Hradci Králové se nerodilo vůbec lehce.

Úvod utkání byl z naší strany hodně nervózní a naše střely nenacházely svůj cíl, naopak soupeř využil naší nervozity a s chutí atakoval náš koš. Sokoli nám nedovolili celé 4 minuty koš a sami dali 11 bodů, takže úvod zápasu 0:11 donutil našeho lodivoda k oddechovému času.

Naštěstí se naši borci včas srovnali, setřásli ze sebe nervozitu a ve druhé čtvrtině předvedli útočné představení „par excellence“, když namícháte koktejl osmi trojek a skvělé obrany, vyjde vám z toho lahodný výsledek čtvrtiny 17:30 a poločasové vedení 34:44.

V druhém poločase soupeř už působil odevzdaně, zatímco naši hráči neúnavně pokračovali ve skvělé obraně a v ofenzivě se jim také dařilo. Prvním, kdo v našem dresu zvedl prapor k útoku, byl Devante Wallace, jenž ve druhé čtvrtině spustil onu trojkovou smršť, a když se k němu přidal i Pavel Houška, soupeř neměl šanci. Navíc když pod oběma koši dominoval David Šteffel. Je ovšem potřeba pochválit celý tým za předvedený výkon, protože v dalším kole budeme hostit favorizované Tury, kteří nám budou chtít také vrátit porážku z prvního střetnutí.

Kingspan Královští sokoli - SLUNETA Ústí nad Labem 73:91 (17:14 34:44 52:69)

Body domácí: Marquardt a Lošonský po 13, Peterka 12, Hampl 10, Sedmák 7, Kolář 6, Andres a Canda po 5, Mahler 2
Body hosté: Houška 24, Wallace 19,  Šteffel 14, Wisseh 11, Pecka 7, Zollo a Šotnar po 6, Svejcar 3, David 1
Trojky: 24/8 – 31/10
Trestné hody: 20/11 – 12/9
Doskoky: 44 - 43
Osobní chyby: 19 -20