Porážíme Beksu!

Netradičně v úterý hostila SLUNETA tradičního soupeře z Pardubic. A neobvyklý čas i den střetnutí evidentně hostům nesedl, už jenom příjezd do Ústí se zkomplikoval dopravní nehodou na dálnici, a tak se začínalo s desetiminutovým zpožděním.

První polovina se nesla ve znamení souboje domácího Svejcara a hostujícího Vyorala. Oba hráči táhli své týmy bodově, ale jinak se spíše bránilo a poločasové skóre 38:35 nesvědčilo o produktivitě útoků.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, stále se hrála vyrovnaná bitva, ve které se podařilo SLUNETĚ nejprve odskočit na 61:55 po třech čtvrtinách, aby svůj náskok ještě navýšila v úvodu posledního dějství na dvouciferný rozdíl 69:57. A právě tento úsek, tedy úvod čtvrté desetiminutovky byl rozhodující. Beksa to ale nevzdala a bojovala dále, ale stěžejní pivot hostů Švdrlík měl už z prvního poločasu problémy s fauly, tak nemohl bránit naplno. A zatímco jeho spoluhráči dost výrazně přitlačili v obraně a začali stahovat náskok SLUNETY, on si musel dávat velký pozor a domácí toho využili. A byl to právě jmenovaný pivot hostů, který necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby snižoval už na 79:75.

Necelých 700 diváků na SLUNETĚ si oddechlo, když domácí nedovolili další drama a zkušeně si v koncovce pohlídali vedení a dokonce ho dokázali vrátit opět na dvoucifernou cifru. Hostům ve vypjaté koncovce nevydržely nervy a na hřišti to hodně jiskřilo, ale naši hráči si nenechali výhru utéct mezi prsty a zvládli tak velmi důležité utkání před reprezentační pauzou.

Kouč Pardubic:
„Blahopřeji domácím, mají důležitou výhru, byl to zajímavý zápas, vedení se střídalo, obzvláště ve 4. čtvrtině domácí hráli lépe, hráli systémy a trefovali střely. Byli emocionálně více vyrovnaní, my jsme byli frustrovaní. Bylo to vidět na konci utkání, kde vyšly najevo všechny emoce. To není jak bychom chtěli končit zápasy. Dostaneš, co si zasloužíš, nebyli jsme dost dobří, abychom dnes vyhráli.“

Kouč SLUNETY:
„Děkujeme za gratulace, upřímně, dnešní utkání bylo ovlivněno tím, že Pardubice přijely bez Kohouta, bez Nečase a Škrance. My jsme tušili, že rotace hostů bude menší a už od začátku utkání jsme si řekli, že budeme trpělivě pracovat a budeme doufat v to, že pokud ten zápas bude vyrovnaný, tak dříve nebo později hosté odpadnou. Podařilo se nám to až na konci poslední čtvrtiny, už v průběhu zápasu jsme se několikrát dostali do vedení, ale v tu chvíli bohužel přišla nějaká hloupost z naší strany a utkání se rozhodlo až na konci. My jsme za to samozřejmě rádi, přejeme Pardubicím, aby se hráči dali co nejdříve dohromady, a myslím, že všechny týmy momentálně přivítají reprezentační okno, aby se daly dohromady a potrénovaly na březen, který bude opět v rychlém sledu.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK JIP Pardubice 91:77 (19:20 38:35 61:55)
Body domácí: Svejcar 23, Houška s Peckou po 16, Rodgers 13, Šotnar 11, Brown 6, Čampara 4, Fait 2
Body hosté: Vyoral 22, Švrdlík 17, Půlpán 15, Pavlovič 10, Tkadlec 6, Slanina 5, Potoček 2
Trojky: 15/4 – 32/8
Trestné hody: 13/13 – 15/13
Doskoky: 42 - 30
Osobní chyby: 14 - 21