Porážíme Brno

Zvládnout zápas s Brnem byl prvním předpokladem ze tří, aby SLUNETA splnila předsezónní cíl, a sice postup do play-off. Tým Zorana Helbicha dorazil do Ústí bez dvou hráčů základní rotace, naopak do sestavy SLUNETY se vrátil Filip Šmíd.

Úvod zápasu byl nervózní z obou stran a bylo k vidění několik nepovedených střel, ale pak ze sebe hráči shodili nervozitu a začal se hrát bojovný basketbal. Zbytek čtvrtiny se hosté stále drželi na dostřel a nepustili nás do bodového trháku, ale proti byl Láďa Pecka, který 4 body v řadě zakončil účet první čtvrtiny na 18:13.

V druhém dějství se pak naši hráči rozehráli a začali proměňovat své střely a dobře využívali možností ke skórování, hlavně když soupeř v obraně stále přebíral. Díky zlepšené obraně jsme dovolili soupeři pouhých 26 bodů za poločas a to byl klíčový moment celého zápasu.

V druhé půli pokračovala SLUNETA v náporu a náskok se vyšplhal až na 20 bodů a do konce zápasu se už pak skóre posouvalo s podobným rozdílem. Brňané se ve zbývajícím čase nezmohli na větší nápor a SLUNETA si dokráčela pro jasné, ale hlavně velmi důležité vítězství. Nahrál jí také fakt, že Ostrava prohrála ve Svitavách, takže se Ústí vrací na 8. příčku, která znamená postup do play-off, což zároveň znamená, že v posledním kole, v úterý 4. 4. budeme v Jindřichově Hradci hrát zápas o vše (za předpokladu, že Ostrava doma porazí Prostějov)

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno):
„Gratulace kolegovi k vítězství a hodnocení? Co máme hodnotit, prohráli jsme zápas v prvním poločase. Přišli jsme s nějakým nasazením, že chceme vyhrát, ale to jsme neukázali na kurtu. Zápas, ve kterém dáme pět trojek z dvaceti a naším procentem úspěšnosti, je těžké vyhrát, navíc se soupeřem, který využije velmi chytře a takticky každou miss-match situaci a my naopak vůbec ne. Gratulace ještě jednou, my jedeme dál, teď nás v úterý čekají Svitavy a pak se budeme těšit na play-out.

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA):
„Děkuji za gratulace, my jsme první poločas zvládli udržet Brno na 26 bodech. Důležité je říci oslabené Brno (bez Tomance a Mikuliče). Nám se naopak do sestavy vrátil Filip Šmíd, což se ukázalo jako velice důležité, hlavně z pohledu obrany. Částečně souhlasím s kolegou, že jsme dobře řešili ty miss-matchové situace, rozhodně ne výborně, ale je to jedna z věcí, na kterou jsme se připravovali, protože jsme věděli, že Brno řeší clonu na míč nějakým způsobem a tušili jsme, že to takhle budou řešit dál, k nějakému ideálu to mělo daleko, ale bylo to rozhodně lepší, než v posledním zápase. Jsem rád, že jsem mohl dát minuty všem klukům a že jsme to dohráli, tak jak jsme to dohráli a všichni vědí, o co jde a v úterý jedeme do Jindřichova Hradce na zápas sezóny – všechno nebo nic.“

SLUNETA Ústí nad Labem - mmcité Brno 77:60  (18:13 43:26 63:40)

Body domácí: Thompson 21, Bosák 14, Šteffel 13, Pecka 12, Abercrombie 6, Šotnar, Šmíd a Carlton všichni po 3, Dolanský 2
Body hosté: Ware 16, Křemen 11, Pumprla 10, Turman 8, Jazvin 7, Nehyba 5, Kozina 2, Hrabovský 1
Trojky: 28/10 – 20/5
Trestné hody: 9/7 - 12/7
Doskoky: 40 - 28
Osobní chyby: 17 - 12