Porážíme druhou Opavu!

Jubilejní 20. kolo Kooperativa NBL přivedlo do SPORTCENTRA SLUNETA druhý celek tabulky Opavu. Ta si naplánovala dvojzápas na severu, ve čtvrtek Ústí a v pátek Děčín, Slezané dorazili v plné sestavě, tedy alespoň co se hráčů týče, horečky ale nepustily ani na lavičku kouče Petra Czudka, a tak se vedení týmu ujal asistent Vlček.

Oba celky zahájily utkání velmi opatrně a více se soustředily na obranu a skóre v úvodu zápasu nabíhalo hodně pomalu, pak se ale rozstřílelo duo Autrey a Johnson a SLUNETA si došla pro výhru první desetiminutovky 19:9.

Kouč Šotnar šel s týmem do utkání s tím, že bude vytvářet velký tlak na rozehru hostí a tato taktika se dařila, Ústí udrželo Opavu zkrátka a vedení domácích šlo do dvouciferného rozdílu. V závěru druhé půle se ale hosté dostali do provozní teploty a stáhli na poločasových 35:28.

Po přestávce SLUNETA pokračovala v týmové hře a stále se dařilo držet na uzdě ofenzivu hostí, za ty se dokázal výrazněji zatím prosadit rozehrávač Kouřil: Když Láďa Pecka trefuje v závěru třetí čtvrtiny už na 55:40, bere si kouč Opavy oddechový čas, následný celoplošný tlak sice trochu zbrzdil ofenzivu domácích, ale i tak dokázal Lamb Autrey uzavřít floaterem skóre po 3 čtvrtinách na dosavadní nejvyšší vedení 57:41.

Celoplošný tlak Opavských slavil úspěch v úvodu posledního dějství, Slezané se díky šňůře 0:8 vrátili rychle do hry a donutili kouče Šotnara k oddechovému času. Na bodový úsek hostí odpověděl kapitán SLUNETY Láďa Pecka svou vlastní šňůrou tří trojek a rázem to bylo o 17 bodů. Nejspíš uspokojení s velkého náskoku zapříčinilo laxnější hru ze strany domácích a hosté toho využili a stáhli na desetibodový rozdíl 73:63, ale SLUNETA si v závěru už vedení nenechala vzít a došla si pro hodně cennou výhru s favoritem z Opavy.

Jako další zavítá do ústeckého basketbalového stánku třetí Brno.

Kryštof Vlček (kouč Opavy):
„Pro nás to bylo hodně těžké utkání, protože jsme delší dobu nehráli a pro mě obzvlášť, protože jsem se dnes ráno dozvěděl, že povedu tým jako hlavní trenér. Já se sice na premiéru těšil, bohužel to ale nevyšlo dle představ, vlastně 3 čtvrtiny nám to haprovalo v útoku, když jsme dali pouhých 41 bodů, což je na nás hodně málo. Celý zápas nebyl nikdo, o kom bychom řekli, že by nás nakopl a o koho bychom se mohli opřít. My jsme tým trojkařů, ale bohužel jsme dnes dali stejný počet trojek jako Láďa Pecka, tímto mu samozřejmě gratuluji, ale na druhou stranu mě to hrozně štve. Teď máme vlastně 4 zápasy v 9 dnech, ale máme širokou rotaci a doufám, že to zvládneme.“

Honza Šotnar (kouč SLUNETY):
„Pro nás je to hodně důležité vítězství, protože, kdo viděl tabulku, tak ví, že tato výhra pro nás má cenu diamantu. Zápas to nebyl hezký, myslím, že jsme nepředvedli nějaký skvělý výkon, ale Opava se po té devatenáctidenní herní pauze nedostala do rytmu.“

Luděk Jurečka (hráč Opavy):
„Tak bohužel první zápas na severu se nám nevydařil, nedařilo se nám hlavně střelecky a my, když nemáme dobrý den z trojky, tak se trápíme a dneska se to potvrdilo. Pak jsme si ani nedokázali ničím pomoci, ani v obraně, a navíc jsme měli hloupé ztráty. Doufám, že se z toho poučíme a zítra v Děčíně ukážeme, že Opava umí hrát basket.“

Dalibor Fait (hráč Ústí):
„Do zápasu ani jeden tým nevstoupil dobře, nedařilo se ani v útoku, ani v obraně. Naštěstí jsme se od toho dokázali odpíchnout, trefili jsme pár střel víc než Opava a v druhém poločase by se dalo říci, že jsme to lehce kontrovali, teda až na závěr třetí a začátek čtvrté čtvrtiny. Naštěstí jsme to ale udrželi a jsme šťastni za cennou výhru.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Opava 78:65 (19:9 35:28 57:41)
Body domácí: Pecka 20, Autrey 19, Johnson 17, Joseph 8, Svejcar 7, Fait 6, Alston 1
Body hosté: Kouřil 16, Gniadek 14, Markusson 12, Šiřina 10, Kvapil 4, Švandrlík 3, Dragoun, Jurečka a Míčka všichni po 2
Trojky: 28/11 – 22/4
Trestné hody: 13/9 – 15/11
Doskoky: 44 - 27
Osobní chyby: 19 - 23