Porážíme Graz!

V exhibici se změnilo poslední střetnutí skupiny D mezi domácí SLUNETOU a hosty z rakouského Grazu.

Soupeř dorazil se sedmi statečnými a od začátku bylo vidět, že přijel utkání odehrát a hlavně se nezranit. Náš lodivod měl tak šanci dát prostor na hřišti mlaďasům a ti se odvděčili dobrým výkonem, minimálně na té útočné polovině, protože o obraně se v tomto zápase nedá moc  mluvit. Už jenom skóre první čtvrtiny mluví za vše, 34:23.

Ve druhé desetiminutovce byl náš útok trochu přibrzděn zónou hostí, ale i tak jsme dokázali držet náskok a dokonce ho i navýšit na poločasových 53:40. V druhé půli se hostům už nechtělo ani doskakovat, takže k vidění bylo hodně útočných doskoků a chvílemi to vypadalo, že se hraje na jeden koš. Hosty bodově táhl Beard (32 bodů) a s přispěním Ledouxe (22), držel rozdíl na 20 bodech. Ale postupem času došli síly i těmto borcům a skóre postupně narůstalo.

Diváci se tak dočkali i oblíbené stovky, kterou vsítil odchovanec Maděra z čáry trestného hodu. Pozitivem tak zůstává, že si naši hráči mohli s chutí zahrát, spíše zaútočit, a opory pošetřit síly na nedělní důležité střetnutí s favorizovanou  Opavou. Kaňkou na výkonu jsou zranění některých hráčů, uvidíme, jak se hráčům povede zregenerovat a vyléčit bolístky.

SLUNETA zakončuje tedy skupinu D na prvním místě s 6 výhrami a žádnou porážkou a v prvním kole vyřazovacích bojů se může těšit na Vídeň.

SLUNETA Ústí nad Labem – UBSC Raiffeisen Graz 113:81 (34:23, 53:40, 84:63)
SLUNETA: Čampara 22, Pecka 19, Maděra 17, Bažant 14, David 12, Haiblík a Houška po 8, Brown 5, Svejcar 4, Fait a Karlovský po 2
UBSC: Beard 32, Ledoux 22, Jamerson 13, Yovitsoski a Rasic po 5, Poscic 4
Trojky: 26/9 – 31/7
TH: 23/16 – 23/16
Doskoky: 62 – 21
Osobní chyby: 20 – 17