• banner
 • celoroční nábor
  mladez@bkusti.cz
 • KONTAKT
  basket@bkusti.cz

Porážíme i Sokoly

Porážíme i Sokoly

V devátém kole nadstavbové skupiny A1 hostila SLUNETA Královské Sokoly. Před utkáním byly oba celky v úplně opačné situaci, Ústí na vítězné vlně a trápící se Sokoli. Baskeťáci vědí, že tyto zápasy jsou hodně zrádné, a když nemá soupeř co ztratit, nesmí si favorit dovolit sebemenší podcenění. Navíc, když Sokoli přijeli pouze s 8 hráči.

A možná malé podcenění mělo za následek pomalý start SLUNETY a vedení hostů, už po prvních 5 minutách si šéf domácí lavičky bral za stavu 7:13 oddechový čas. Ale ani to nepomohlo a první čtvrtina šla za hosty v poměru 19:24.

V druhé desetiminutovce se do provozní teploty dostávali postupně všichni hráči domácího celku, Šotnar chtěl využít širšího kádru, ale hosté měli Pavloviče a Sedmáka, kteří nepustili domácí do trháku a dotáhli Sokoly do poločasového skóre 45:39.

Ani po přestávce nepadalo tolik košů, kolik by si asi fanoušci přáli a hrála se vyrovnaná partie, hosty držel ve hře již zmiňovaný Pavlovič (20 bodů za 3 čtvrtiny), za domácí se nejvíce bodově prosazoval Autrey.

Když ani jeden z týmů nedokázal bodově utéci, rozhodl se hostující trenér, že zkusí zónovou obranu, ale to se mu vymstilo a rychlých 5 bodů SLUNETY ho donutilo ho time-outu. Do koncovky šla SLUNETA s malým náskokem. Dvě minuty do konce základní hrací doby byl stav 68:64. A když hosté rukou Sedmáka snížili na rozdíl jediného koše, musí si oddechový čas vzít i domácí lodivod.

Po úspěšných trestných hodech na obou stranách útočí SLUNETA a po neúspěšném zakončení útočně doskakuje Láďa Pecka a tip-inem s faulem a úspěšnou šestkou posílá svůj tým do vedení 73:68. Hosté musí brát time-out. Sokoli si po něm ale nedokáží vypracovat smysluplnou a pro Ústí to vypadá dobře. Ale Autrey ztrácí míč a posílá soupeře do protiútoku, po úspěšném zakončení Sedmáka je stav 73:70 a do konce základní hrací doby zbývá 5,8 vteřiny. Logicky přichází oddechový čas domácích. Po vhození míče do hry trvalo hostům dlouho, než faulem zastavili čas a Autrey šestkami potvrzuje šestou výhru v řadě.

Lubomír Peterka (trenér Sokolů):
„Gratuluji Ústí k vítězství, já mám radost z našich kluků, v té sestavě, ve které jsme tady jsme předvedli dobrý výkon, začátek jsme měli velmi dobrý a bylo to vyrovnané a nakonec rozhodlo, že jsme měli velmi špatné procento trojek, protože jinak jsme se Ústí téměř ve všem vyrovnali. Myslím, že dnes vyhrál zaslouženě, byť trochu šťastnější tým.“

Honza Šotnar (kouč SLUNETY):
„Dneska to bylo z naší strany jedno velké trápení, jak v obraně, tak v útoku. Hráli jsme bez energie, soupeř přijel bez tří stěžejních hráčů a my jsme toho nedokázali využít. Jediné pozitivní, co k tomu mohu říci je, že jsme vyhráli, a to se počítá.“

Peter Sedmák (hráč Sokolů):
„Chci pogratulovat domácím k výhře, asi to nebyl hezký basketbal, my jsme se snažili eliminovat ta zranění, která nás postihla. Celkem jsme zvládli nějaké věci v obraně a škoda jen, že nám nepadlo v útoku, měli jsme špatné procento střelby. Ale musíme bojovat dále a zlomit tu černou sérii.“

Kaleb Joseph (hráč SLUNETY):
„Těžký zápas, chyběla nám energie, ale někdy prostě musíte vyhrát i ošklivý zápas a to se nám dnes povedlo.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Královští sokoli 75:70 (19:24 45:39 55:54)
Body domácí:
Pecka 15, Autrey 13, Svejcar 11, Johnson 10, Fait a Spencer po 8, Haiblík 6, Joseph 4
Body hosté: Pavlović 22, Sedmák 19, Peterka 15, Šoula a Stamenkovic po 5, Goga 4
Trojky: 28/10 – 29/4
Trestné hody: 13/13 – 13/10
Doskoky: 42 - 34
Osobní chyby: 17 - 18
Diváci: 485
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz).

Ohlasy po zápase:

 

 • Globus
 • Hyundai
 • louda
 • Imperial Standard
 • KNBL
 • Sluneta
 • Kooperativa
 • Kraj
 • UNL
 • Faktor
 • promedicus
 • sanex