Porážíme Lions!

Pomalý start a parádní finiš zajistili SLUNETĚ důležitou výhru v předehrávce 5. kola nadstavbové skupiny A2, ve kterém hostila na domácí palubovce poslední tým tabulky Lions Jindřichův Hradec.

Lions chtěli zlomit prokletí venkovních hřišť a cítili velkou šanci právě v tomto utkání, protože SLUNETA je nyní v útlumu. Hosté do zápasu vlétli jako vítr a rychle se ujali vedení, naoapak naši hráči byli v úvodu jako opaření, a tak není divu, že první čtvrtina skončila výsledkem 10:15. Hráči obou týmu se dostali do té správné provozní teploty až během druhé desetiminutovky a začalo se hrát více útočně, ale hlavně tvrdě a hráči rychle sbírali fauly. Největší problémy měli hosté pod košem, protože Canty a Tawiah rychle nastřádali větší počet faulů. Poločasové skóre se zastavilo na 32:33.

Úvod druhé půle byl ještě ve znamení vyrovnané bitvy, ve které postupně získávali výhodu hráči SLUNETY, a to hlavně díky Michalovi Šotnarovi, který vždy, když bylo potřeba, vzal odpovědnost na sebe a trojkou vrátil vedení SLUNETĚ. Hosté se však nevzdávali a jmenovitě Canty a Tawiah bojovali jako lvi a dělali nám velké problémy na doskoku a všeobecně pod košem. Po úspěšné střele domácího Thompsona skončila třetí čtvrtina výsledkem 58:51. Poslední dějství otevřel hostující Brooks trojkou a bylo zřejmé, že závěr utkání bude ještě zajímavý. Pak se o slovo přihlásil domácí Abercrombie a po šestkách Smithe poslal trojkou náš tým už do devítibodového trháku (63:54), aby vzápětí hosté šestibodovou šňůrou snížili na 63:60. Zákonitě musel přijít time-out našeho kouče a hned po něm další trojka Abercrombieho, hostující Canty kontroval smečí, na kterou odpověděl Michal Šotnar trojkou (69:62). I Když SLUNETA přežila tuto krizovou situaci, hosté stále neskládali zbraně, bojovali a minut a půl před koncem přišla jejich chvíle, kdy z rukou Brookse snížili na 72:71. Naštěstí se pak v domácím dresu dvakrát za sebou trefil Thompson (76:71) a muselo přijít taktizování a zbytek zápasu se už dohazoval ze šestek a domácí si vítězství už nenechali vzít.

Karel Forejt (trenér hosté)

„Gratuluji soupeři k vítězství, pro nás to má zase hořkou příchuť, protože dneska jsme sem jeli s cílem konečně prolomit tu naši nelichotivou bilanci v tomto roce ve venkovních utkáních a měli jsme k tomu měli maximální příležitost. SLUNETA se nenachází v dobrém období a optimálním rozpoložení. My jsme do zápasu vstoupili dobře, bohužel nás srážely rychlé a dle mého názoru někdy i sporný našich podkošových hráčů. Museli jsme podle toho měnit sestavy a stahovat se do zónové obrany, která po většinu času dělala domácím problémy, ale v těch klíčových okamžicích se trefili za 3 body a to byl možná ten zlomový bod tohoto zápasu. My jsme ve snaze ten náskok rychle smazat volili špatná řešení a dopadlo to jak to dopadlo, dvakrát škoda, ale Sluneta si to vítězství zasloužila a ještě jednou gratuluji.“

Antonín Pištěcký (trenér domácí)

„Děkuji za gratulaci a na začátek nezbývá nic než souhlasit, protože kdo sleduje basket, tak ví, že v poslední době nejsme v pohodě, o to víc si toho vítězství vážíme, my jsme si před zápasem řekli pár věcí a já řeknu upřímně, že kdyby někdo řekl, že vyhrajeme o pět, tak já bych to před zápasem bral všema deseti. Chápu i ten elán a nadšení, s kterým sem Lions přijeli, protože opravdu v poslední době to není ideální z naší strany. Nicméně vítězství hrozně důležité, zaplať pánbůh za něj, my jsme dnes měli obrovský problém odtlačit od koše Cantyho a Tawiaha, mají napsané celkem 4 doskoky, co je pode mě nesmysl, dělali nám velké problémy a to je drželo nad vodou, navíc jejich taktika nechat hrát pivoty jedna na jedna jim vycházela a náš Abercrombie a Šteffel měli problém udržet je od koše, 42 bodů z vymezeného území hovoří za vše, nicméně bych chtěl kluky pochválit, že jsme se s tím dokázali poprat i v této nelehké situaci a vyzdvihnout výkon Michala Šotnara, který v rozhodujících chvílích toho zápasu na sebe vzal zodpovědnost a třema, čtyřma trojkama nás byl schopný udržet v nějakém náskoku, byť jsme si byli schopni ten náskok vybudovat až osmibodový, tak jsme o něj vždycky přišli. Zaplať pánbůh za toto vítězství, děkuji ještě jednou za gratulaci a doufám, že nás to odrazí do těch dalších pěti kol k lepším výkonům.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Lions J. Hradec 83:78 (10:15 32:33 58:51)

Body domácí: Šotnar 19, Pecka 17, Thompson 15, Abercrombie 13, Smith 11, Šmíd a Šteffel po 3, Bosák 2
Body hosté: Zuzák 18, Brooks 17, Lipkins 15, Canty 12, Šoula 6, Tawiah 5, Fait 3, Novák 2
Trojky: 19/9 – 22/7
Trestné hody: 36/24 – 17/13
Doskoky: 39 - 36
Osobní chyby: 20 - 28