Porážíme Nymburk!

SLUNETA využila reprezentačního okna, aby dohrála svůj odložený domácí zápas proti Nymburku. Jak všichni víme, znamenalo to návrat jednoho ústeckého harcovníka, který v Ústí hrál 6 let a pro letošní sezónu jej zlákal právě Nymburk – jedná se o Spencera Svejcara.

A nejen kvůli tomuto návratu utkání přitahovalo nemalou pozornost a Sportcentrum SLUNETA se slušně zaplnilo.

Hráči se fanouškům odvděčili líbivým basketbalem, kde favorit sice lépe vstoupil do utkání, ale domácí se nenechali zaskočit a bojovali. První desetiminutovku vyhráli hosté 17:23. Pandy měly ale nabito ostrými a díky několika trojkám, a hlavně zlepšené obraně donutily hosty k nepřesnostem a ovládly druhou desetiminutovku 25:16, což znamená, že vyhrály poločas 42:39.

Po přestávce utáhli hosté šrouby v obraně a dovolili domácím pouhých 14 bodů a zároveň se jim podařilo odskočit až na 8 bodů. Pandy drželi ve hře střely z dálky, a hlavně trio Rowen, Nichols a Autrey (všichni po 11 bodech po 30 vteřinách).

A jak tak ubíhal čas, SLUNETA stále zůstávala na dostřel, domácí hráči, hnáni bouřlivou atmosférou, která se blížila té ze severočeského derby, hráli se skvělou energií a v rozhodující moment se Lamb Autrey rozhodl vzít svůj tým na záda a dotáhnout ho výhře. Lamb stihl v posledních 10 minutách 16 bodů a až v tomto dějství se poprvé trefil za 3 body (a hned třikrát!). K definitivnímu náporu nejprve zavelel necelé 3 minuty před koncem Nichols svou trojkou a následnými 2 trestnými hody. Pak slavila úspěch ústecká obrana a Nymburským nezbývalo, než zastavit čas fauly a z právě Autrey a Nichols už nenechali nic náhodě a pojistili velkou výhru Ústí nad týmem, který se nedávno probojoval do FIBA Eurocup TOP 16!

Honza Šotnar (trenér Ústí):
„V první řadě chci poblahopřát svým hráčům a fanouškům, protože ta energii, která tu dneska byla, jak na hřišti, tak z hlediště, byla neskutečná. Nechci, aby to znělo příliš sebevědomě, ale do toho utkání šli s tím, že ho chceme vyhrát, ačkoli jsme hráli proti momentálně nejlepšímu týmu v lize, který se prosazuje i v evropských pohárech. My jsme udělali dobrý tréninkový proces, máme za sebou dobrý zápase proti polské Gornicze a myslím, že jsme všichni cítili, že to klaplo do sebe a všechno fungovalo ještě více, než v té sedmizápasové sérii, a pokud budeme takhle hrát, tak se budeme jen těžko porážet.“

Francesco Tabellini (coach Nymburk):
„Gratuluji Ústí, týmu, který hraje skvělý basketbal a gratuluji speciálně koučovi. My si nemůžeme stěžovat na poslední minuty, kdy jsme netrefili nějaké střely a zároveň jsme nebyli schopni zastavit soupeře, ale upřímně, některé střely, které trefili, byly hodně těžké, mají skvělé hráče, kteří odvedli dobrou práci. Dnes nám nejvíce chyběl konzistence, začali jsme nekoncentrovaně a dopouštěli se mnoha ztrát. A číslo v kolonce ztrát je jeden z hlavních důvodů naší prohry. Když chcete vyhrávat s tak dobře hrajícím týmem, tak musíte být konzistentně lepší než oni a všichni hráči musí hrát nepřetržitě na 100%. Dnes nám prostě chyběla konzistence a disciplína. Ještě jednou gratuluji domácím ke skvělému výkonu.“

František Rylich (hráč Nymburka):
„My jsme do zápasu nevstoupili tak jak jsme chtěli, hned na začátku jsme dostali několik lehkých košů a to si nesmíme dovolit, pokud chceme nastavit ten ton, jako na začátku. Během utkání se to přelévalo, měli jsme ta dobré chvilky a pasáže, kdy jsme běhali a půjčovali si míč a padaly nám koše, ale na druhé straně jsme měli chvíle, kdy jsme nebyli úplně koncentrovaní, hlavně v obraně a dostávali jsme jednoduché koše, a nakonec to bylo o bojovnosti a o té koncentraci po celou dobu zápasu a Ústí dnes hrálo prostě lépe, bylo lepším týmem a zasloužilo si vyhrát.“

Ty Nichols (hráč Ústí):
„Nymburk je skvělý tým, dostal se do nejlepší 16 v Eurocupu, takže tuhle výhru jsme chtěli opravdu hodně. V posledních zápasech jsme byli hodně blízko výhře, byly to vždy vyrovnané koncovky. V poslední čtvrtině naše obrana odvedla skvělou práci, nedovolili jsme jim moc bodů a skvěle jsme rolovali, což se nám dařilo už v tréninku a přenesli jsme to i do zápasu a za tuto výhru jsem velice rád.“

SLUNETA Ústí nad Labem - ERA Basketball Nymburk 85:78 (17:23 42:39 56:61)
Body domácí:
Autrey 27, Nichols 20, Rowan 11, Pecka 8, Nábělek a Žikla po 6, Johnson 4, Váňa 3
Body hosté: Gordon 19, Mathon 11,  Bohačík 10, Rylich a Sehnal po 7, Bell 6, Collins, Svejcar a Kovář všichni po 5, Kříž 3
Trojky: 25/15 – 24/7
Trestné hody: 23/19 – 21/13
Doskoky: 38 - 34
Osobní chyby: 19 - 23