Porážíme USK.

Velmi napínavou podívanou připravili naši hráči svým fanouškům v prvním odvetném utkání, jímž jsme zahájili druhou půli základní části. Ve 12. kole jsme hostili USK a mladé pušky rozhodně nepřijel zápas odchodit.

Prvních pár vteřin zápasu se nám vyvedlo a rychle jsme se ujali vedení 11:4, ale pak se o slovo přihlásili hosté a rychle se dotáhli, hlavně díky Marošovo 7 bodům v řadě. Od té chvíle se začala hrát vyrovnaná partie, ve které se týmy marně snažily odskočit soupeři. Závěr první půle však mocně ovládli Vysokoškoláci, když nejprve smazali náš náskok z 32:29 na 33:33, to zbývalo odehrát pouze 29 vteřin z prvního poločasu, ale zónová obrana hostů nám nečekaně udělala tak velké problémy, že si s nimi soupeř dokázal poradit a na druhé půlce hřiště 5 body odskočili na poločasový výsledek 33:38.

V celém třetím dějství jsme tahali za kratší konec, USK nám dělal velké problémy na doskoku a body z druhých šancí, ale i tak jsme se neustále drželi na dostřel. Po třech čtvrtinách bylo skóre 53:54. V úvodu posledního dějství se karta obrátila, naši hráči se začali prosazovat i proti zónové obraně a soupeř musel defenzivní systémy častěji střídat. Ale ani tak jsme nedokázali bodově odskočit a zkusit se vyhnout infarktové koncovce. K té se pomalu schylovalo, ale Ústí pozvedl Svejcar, když 2.20 před koncem základní hrací doby trefuje trojku na 72:69. A když se nám podařilo ubránit útok hostů a v útoku Svejcara napodobil Houška také trojkou, bylo už v hale veseleji. Diváci s ubíhajícím časem pěkně ožili a hnali své oblíbence hlasitě kupředu. Soupeř byl tak zaskočený, že se v posledních dvou minutách nezmohl ani na jeden koš a naopak SLUNETA zakončila zápas šňůrou 13:0.

Dle výsledku to možná vypadá na jasný průběh, ale opak je pravdou, bylo to hodně vydřené vítězství ve velmi pěkné divácké kulise. Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Dino Repeša (trenér hosté):
„Gratuluji Ústí k výhře. Byl to těžký zápas, ve kterém jsme měli zhruba 25 minut navrch, pak ale přišly hloupé chyby, sobecká rozhodnutí a Ústí se dostalo do výhody. Dvě minuty před koncem za vyrovnaného stavu jsme dostali trojku od Svejcara po situaci, na kterou jsem upozorňoval, poté už přišla šňůra 11:0 pro domácí. Celkově se dá říct, že jsme se na utkání nějak připravovali, ale udělali jsme příliš mnoho chyb na to, abychom si zasloužili vyhrát.“

Antonín Pištěcký (trenér domácí):
„Zápas jsme nezačali dobře. Ačkoliv jsme se na něj připravovali, byli jsme pozdě na cloně na míč, soupeř výborně pouštěl míč z ruky a vytvářel si spoustu volných pozic. My jsme navíc špatně doskakovali i bránili ve hře jeden na jednoho. Spousta zbytečných faulů nám navíc posílala hráče na lavičku, museli jsme točit sestavou ne proto, že bychom chtěli, ale právě kvůli problémům s fauly. USK bylo 25 minut lepším týmem, u nás chyběl někdo, kdo by to v útoku vzal na sebe, byl schopný něco vymyslet, cokoliv zahrát. Naštěstí nám soupeř neodskočil na tolik, abychom se nedokázali do zápasu vrátit zpátky. Pohled na skóre vypadá jako jednoduchá výhra, ale tak to vůbec není, rozhodla až závěrečná dvouminutovka. Pro nás je to ale strašně důležité vítězství a já si ho velice vážím, protože jsme neodehráli dobrý zápas. Po dlouhé reprezentační přestávce jsme dokázali navázat na naše předchozí úspěchy a porazili jsme USK v plné síle, čímž jsme potvrdili vítězství z jejich palubovky.“

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 82:69 (24:18 33:38 53:54)
Body domácí: Wallace 15, Houška 14, Šotnar a Šmíd po 13, Pecka 10, Svejcar 8, Stevanovic 4, Wisseh 3, Šteffel 2
Body hosté: Mareš 22, Sehnal 15, Vukosavljevič 12, Appleby 8, Whack 5, Křivánek 3, Petružela a Štěrba po 2
Trojky: 25/8 -  27/7
Trestné hody: 12/10 – 28/16
Doskoky: 45 - 38
Osobní chyby: 22 - 20