V něm budeme hostit rakouský tým z Vídně – BC Hallmann. Našemu soupeři se v domácí soutěži moc nedaří, zatím posbíral pouze dvě výhry a čtyři porážky. A ani v poháru se netěší dobrým výsledkům, Vídeň v něm zapsala zatím dvě porážky na domácí půdě, jedna byla se SLUNETOU a druhá s Gliwicemi. Ale podívejme se na výsledky soupeře trochu více zblízka, obě porážky v poháru byly poměrně vysokými výsledky (80:93 a 92:115), což svědčí o faktu, že náš soupeř si neláme moc hlavu s obranou a chce své soupeře spíše přestřílet. Jeho hra je založena na úzké rotaci a ústřední postavou je bezpochyby veterán z USA Jason Detrick (37 let), jenž nám dokázal nastřílet 35 bodů a Gliwicím dokonce 44. A když se obrany soustředí na tohoto borce, tak mají pré střelci za tříbodovým obloukem, takže není divu, že zápasy Vídně končí vysokými výsledky.

První vzájemné střetnutí SLUNETY a BC Hallmann jenom potvrzuje předchozí řádky. Utkání v hlavním městě Rakouska začalo lépe pro nás, a i když jsme se dostali rychle do vedení a začali si budovat náskok, soupeř vždy dokázal několika dobrými úseky ukrojit z našeho náskoku a nenechal nás vybudovat si pohodlný náskok. Úkol na středu zní tedy jasně: bránit!

Michal Šotnar:
„Soupeř hrál první utkání v úzké rotaci a toho musíme využít, pokud budeme hrát rychle dopředu, soupeři dojdou brzy síly. Dalším důležitým faktorem bude naše obrana, Vídeň má hodně střelců a nemá co ztratit.“