Jak hovoří tedy čísla? Bohužel náš postup do skupiny A1 už není pouze v našich rukách, prvním předpokladem je porazit USK minimálně o 16 bodů, pak budeme mít stejnou bilanci s USK a lepší vzájemné skóre, tudíž bychom si polepšili na 6. místo a pak buď vyhrát v Děčíně nebo doufat, že i Vysokoškoláci podlehnou v posledním kole na domácí palubovce Ostravě. Možností je ještě hodně, ale všechno je to „pouze“ teorie a stát se může opravdu vše, jedno je však jisté, poslední dvě kola základní části budou ještě hodně zajímavá.

SLUNETA si bohužel cestu do A1 zkomplikovala prohrou v Jindřichově Hradci, i když zápas měla dobře rozehraný, většinu utkání dokonce vedla nebo bylo skóre vyrovnané, ale s ubíhajícím časem získávali domácí Lions navrch a nakonec také dokázali zvítězit v tomto napínavém souboji 88:84. USK je známý tím, že na domácí palubovce pod Nuselským mostem dokáže porazit nejednoho těžkého soupeře, a o tom se v posledním kole přesvědčily i Pardubice, které špatným vstupem do druhého poločasu dovolili Vysokoškolákům odskočit bodově a to nakonec rozhodlo.

O dobré obraně USK se také přesvědčili naši borci v prvním střetnutí této sezóny. Naši hráči docílili na Folimance pouhých 53 bodů, naopak domácí dokázali nastřílet bodů 68.

David Šteffel:
„USK zažívá výbornou sezónu a hraje ve velké pohodě, jejich obrana je hodně nepříjemná a my se s tím budeme muset vyrovnat. Pokud si chceme zachovat šanci na postup do A1, musíme prostě vyhrát o víc jak 15 bodů, což není zrovna lehký úkol, ale pokud do zápasu vstoupíme koncentrovaně a trošku se nám zadaří v útoku, tak je to myslitelné. Očekáváme velkou a urputnou bitvu.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebook.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsUSK